Jest decyzja ws. impeachmentu prezydenta USA! Trump tą decyzją przechodzi do historii!

Jest decyzja ws. impeachmentu prezydenta USA! Trump tą decyzją przechodzi do historii!

No i stało się. Prezydent USA Donald Trump został oskarżony o “podżeganie do powstania” po zamieszkach na Kapitolu. Z tego powodu stał się pierwszym prezydentem Ameryki, wobec którego procedurę impeachmentu uruchomiono dwa razy! Czy lewacy zdejmą go z urzędu?

Przypomnimy, że w środę wieczorem  Izba Reprezentantów przegłosowała artykuł impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa. Za głosowało 232 parlamentarzystów, w tym 10 Republikanów. Przeciw było 197.

BBC zauważa, że Trump jest pierwszym prezydentem w historii USA, który został dwukrotnie postawiony w stan oskarżenia.

Cała sytuacja ma związek ze skandalem, który miał miejsce w ubiegłym tygodniu, gdy zwolennicy Trumpa wdarli się na Kapitol i do siedziby parlamentu USA, który zajmował się formalnym zatwierdzeniem wyniku wyborów prezydenckich zwycięskich dla Joe Bidena. Podczas zamieszek doszło do tragedii, bo zginęło aż pięć osób.

Donald Trump oświadczył we wtorek, że jego przemówienie wygłoszone przed wydarzeniami na Kapitolu, w którym wzywał swoich sympatyków do marszu na Kongres, było “całkowicie właściwe”. Podkreślił jednocześnie, że nie chce eskalacji przemocy.

Od listopada 2020 roku, kiedy odbyły się wybory prezydenckie, Trump konsekwentnie przekonuje, że głosowanie zostało sfałszowane. Niedawno zapowiedział, że nie weźmie udziału w inauguracji prezydentury Joe Bidena. Jego oficjalne zaprzysiężenie zaplanowano na 20 stycznia.

Źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *