Konfederacja mówi DOŚĆ! Wzywa rząd do otwarcia gospodarki “Jesteśmy w przededniu upadku w przepaść” [WIDEO]

Konfederacja mówi DOŚĆ! Wzywa rząd do otwarcia gospodarki “Jesteśmy w przededniu upadku w przepaść” [WIDEO]

Podczas konferencji prasowej, poseł Konfederacji Artur Dziambor wyraził nadzieję, że PiS zatrzyma to szaleństwo. “Mamy nadzieję, że PiS wycofa się jak najszybciej z tego, widząc to, co się dzieje”. Ostrzega, że “jesteśmy w przededniu” upadku “w przepaść”, z której nie będzie już jak się wydostać.

“Wzywamy rząd PiS do tego, aby jak najszybciej wycofał się z zamknięcia gospodarki. Wzywamy do tego, żeby przestał kontrolować i zrezygnował z restrykcji; żeby (rządzący) rozporządzeń albo apeli nie traktowali jako bieżące prawa, bo to prawem nie jest. Wzywamy do tego, żeby przeprosili i odeszli” – powiedział na konferencji Dziambor.

Dalej polityk dodał, że „rząd PiS w bardzo prosty sposób opowiada o sprawach – na przykład: zamykamy pub. Ale po zamknięciu takich miejsc nie zarobi właściciel pubu, barman, kelner, firma sprzątająca, firma ochroniarska, dostawca, hurtownik, producent, ZAIKS, spółka Skarbu Państwa, która daje takiemu miejscu prąd, gaz”.

– Ludzie w związku z tym, że nie zarobią, to nie zapłacą podatków – dodał oczywistą sprawę poseł. .

Lekarstwo, które serwuje nam rząd, jest gorsze od choroby

Z kolei członek Ruchu Narodowego Marek Szewczyk powiedział, że „nakazy, zakazy, obostrzenia są przewidziane dla stanu nadzwyczajnego, jednakże rząd nie wprowadza go, ponieważ to wiązałoby się koniecznością wypłacania odszkodowań na rzecz tych osób, instytucji, którym zakazano uczciwie zarabiać pieniądze”.

Według niego, „rząd unika odpowiedzialności za państwo, za swoje działanie, kluczy, zmusza Polaków, aby wyszukiwali również luki w prawie, omijali przepisy, aby móc przeżyć – nie z intencji większego zarobku, ale aby przeżyć” – dodaje

Rząd zdecydował w poniedziałek, że obecne obostrzenia wprowadzone w wyniku pandemii będą przedłużone do 31 stycznia. Do końca stycznia obowiązuje m.in. zamknięcie restauracji, które mogą jedynie serwować dania na wynos i dowóz.

Całość konferencji poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *