III Wojna Światowa. 34 miliony ofiar już w pierwszych godzinach. Polska ma być pierwszym z celów [WIDEO]

III Wojna Światowa. 34 miliony ofiar już w pierwszych godzinach. Polska ma być pierwszym z celów [WIDEO]

Nawet 34 miliony osób w pierwszych godzinach, a 90 milionów łącznie mogłoby stracić życie w przypadku ataku atomowego. Naukowcy z Uniwersytetu Princeton w stanie New Jersey przeprowadzili symulację konfliktu jądrowego pomiędzy Rosją i Stanami Zjednoczonymi.

Ich ustalenia są przerażające, szczególnie patrząc na fakt, iż według naukowców pierwszy pocisk atomowy spadłby w okolicach Wrocławia. Ich zdaniem Polska byłaby jednym z pierwszych celów jaki wybrali rosyjscy generałowie. Rakieta z głowicą jądrową wystartowałaby z Obwodu Kaliningradzkiego.

Na odpowiedź nie trzeba byłoby długo czekać. Według symulacji wojska NATO zareagowałyby niemal natychmiast zrzucając ładunki w wyznaczonych celach na terenie Federacji Rosyjskiej.

Bilans jest jednak po stronie Władimira Putina i jego armii. Według wyliczeń na Europę spadłoby bowiem około 300 głowic jądrowych wystrzelonych z Rosji. W odpowiedzi w stronę Kremla poleciałoby zaś zaledwie 180 rakiet.

Na specjalnie przygotowanym filmie widać doskonale, jak w tej sytuacji ucierpiałaby Polska. Nasz kraj “przyjąłby” praktycznie największą liczbę ładunków nuklearnych.

Źródło: The Independent

2 thoughts on “III Wojna Światowa. 34 miliony ofiar już w pierwszych godzinach. Polska ma być pierwszym z celów [WIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *