Paraliż twarzy po przyjęciu szczepionki! Szokujące doniesienia z Izraela

Paraliż twarzy po przyjęciu szczepionki! Szokujące doniesienia z Izraela

Niepokojące doniesienia z Izraela. Co najmniej 13 osób doznało paraliżu twarzy po zaszczepieniu się szczepionką Pfizera. Jednak jak podają lokalne media takich przypadków może być znacznie więcej.

Warto przypomnieć, że to właśnie w Izraelu, rozpoczęły się masowe szczepienia produktami firmy Pfizera i BionTechu. Do dnia dzisiejszego przyjęło go już ponad 20 procent populacji czyli ponad 1,7 miliona ludzi. Niestety lokalne media informują o pojawiających się doniesienia o skutkach ubocznych szczepień.

“U co najmniej 13 osób wystąpił paraliż twarzy” – czytamy na portalu Ynet, który powołuję się na źródła w Ministerstwie Zdrowia. Portal jednak nie podaje czy te szkodliwe dolegliwość po pewnym czasie mijają? Teraz intensywnie Ministerstwo Zdrowia Izraela bada związki pomiędzy szczepieniem a dolegliwościami.

Nie tylko w Izraelu dochodzi do negatywnych skutków szczepień

Tak samo niepokojące wiadomości docierają do nas z Norwegii. Tam po przyjęciu szczepień zmarło 29 osób. Jak podaje Norweska Agencja Leków w 13 przypadkach odkryto związek pomiędzy szczepieniem a zgonem. Wszyscy zmarli przyjęli też szczepionkę Pfizera i BionTechu.

Co więcej sam Norweski Instytut Zdrowia Publicznego ostrzega, że szczepienie przeciwko COVID-19 osób starszych i chorych może być bardzo ryzykowne. W Norwegii zaszczepiono blisko 50 tysięcy osób. W pierwszej grupie szczepionych są jak niemal wszędzie osoby najstarsze.

NIZP bada teraz, czy aby taki model szczepień nie jest zbyt ryzykowny, bo to właśnie najstarsi są najbardziej narażeni na ciężkie powikłania. Sytuacja jest poważna, bo wciągu zaledwie paru tygodni Agencja obniżyła wiek osób narażonych na poważne powikłania po sczepieniu z 80 roku życia – do 75 lat.

Źródło: Daily Mail/ wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *