Tak się bawi PiS za nasze pieniądze! Kolejna część nagrań “Temu damy, to nasz gościu jest” [WIDEO]

Tak się bawi PiS za nasze pieniądze! Kolejna część nagrań “Temu damy, to nasz gościu jest” [WIDEO]

No to się chłopaki z PiS popisali. Na najnowszym nagraniu ujawnionym przez “Gazetę Wyborczą” pełnomocnik partii Kamil Zieliński pokazuję jak brudna w praktyce jest polityka! Na taśmach wprost przyznaję, że dotacje ze środków państwowej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej trafią do swoich. “Temu damy, to nasz gościu jest” – mówi.

Na nagraniu słyszymy rozmowę polityków PiS, a dokładnie pracownika Wałbrzyskiej strefy ekonomicznej Radosława Łosińskiego z jej wiceprezesem Kamilem Zielińskim. W jej trakcie omawiają oni komu rozdać środki z programu sponsoringu.

Na początku słyszymy, jak odrzucane są z niego konkretne inicjatywy.

– To odpada… to odpada. Chętnie bym pieniądze przydzielił, ale puściliśmy w teren i nikt tego nie rekomendował – dodaje innym razem. W pewnym momencie pojawia się temat dotacji dla miejscowej parafii.

Tutaj “szefu” mówił, że trójka – powiedział wiceprezes.

– Trzy tysiące, ok – odpowiada Łosiński.

“Szefu” to ponoć Michał Dworczyk. Wyborcza wyjaśnia, że w regulaminie programu sponsorskiego wałbrzyskiej Strefy wymienia się podmioty gospodarcze, osoby fizyczne, organizacje non profit, organizacje pożytku publicznego, organizacje rządowe i pozarządowe. Nie ma tam mowy jednak o parafiach. Ale cóż… dla swojego kasa się znajdzie.

Dalej na nagraniu jest mowa o dotacji dla Wojciecha Płazika, wójta Udanina.

– To nasz jest gościu, tylko kwestia sprawdzenia, jakąś trójkę mu wrzućmy – mówi Zieliński. Pieniądze mają zostać przeznaczone na organizowany przez gminę Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym. Inicjatorem imprezy jest Fundacja Wolność i Demokracja, której założycielem był Michał Dworczyk.

Pojawia się także kwestia innego samorządowca, Leszka Orpela związanego z Platformą Obywatelską. Zieliński stwierdza, że współpraca z burmistrzem “jest taka sobie”.

– Może się uda zapiąć temat biura w Głuszycy, bo nagle się burmistrz obudził, że może jednak znajdzie się lokal – mówi. Dziennika pewny jest, że chodzi o lokal na biuro Dworczyka, które PiS chciało otworzyć.

No to stwierdzenie PiS – PO jedno zło nabiera nowego znaczenia… Jedna klika co dba tylko o swoje interesy.

Poniżej całość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *