Co tam się stało? Pożar w największej fabryce szczepionek na koronkę świecie! Pięć osób nie żyje [WIDEO]

Co tam się stało? Pożar w największej fabryce szczepionek na koronkę świecie! Pięć osób nie żyje [WIDEO]

Ogromny pożar w największej fabryce szczepionek na koronkę świecie! W Indiach w mieście Pune, spaliły się tysiące szczepionek. Doszło do wybuchu w jednym z pomieszczeń Serum Institute of India. Straż pożarna natychmiast rozpoczęła akcję gaśniczą, ale przez długi czas przegrywała z żywiołem.

W pożarze największej na świecie fabryki szczepionek zginęło pięć osób – informują agencje Reuters i AFP. Jak zapewniono w komunikacie, pożar nie wpłynie na ciągłość produkcji szczepionki na koronawirusa.

Dalej media podają, że w wyniku pożaru życie straciło pięć osób. Reuters podaje, powołując się na władze Instytutu, że ciągłość produkcji szczepionek nie zostanie przerwana mimo wybuchu pożaru. Szczepionki, które są produkowane w indyjskiej fabryce, to m.in. składowe programu COVAX Światowej Organizacji Zdrowia. Co ciekawe plan WHO zakłada, że szczepionki mają być skierowane nie tylko do najbogatszych państw, ale także tych, które są w słabej kondycji gospodarczej.

Co doprowadziło do pożaru?

Jak podają lokalne źródła do wybuchu doszło podczas prac spawalniczych. Wokół pracowników, którzy podejmowali się naprawy, znajdowały się łatwopalne materiały. Informację tę podał Rajesh Tope, minister zdrowia stanu Maharasztra.

Poniżej nagranie.

Źródło: Reuters/ wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *