Powikłania po szczepieniach w Polsce!? Kilku pacjentów w Małopolsce trafiło na oddziały ratunkowe

Powikłania po szczepieniach w Polsce!? Kilku pacjentów w Małopolsce trafiło na oddziały ratunkowe

Jak podaje wp.pl osiem osób w Małopolsce trafiło na SOR lub było hospitalizowanych w związku z możliwymi powikłaniami po szczepieniu na koronkę. Mają to być pacjenci z Tarnowa i Limanowej.

Jak czytamy w portalu siedem osób, pracowników służby zdrowia, po upływie kilku dni od szczepienia zgłosiło się na SOR Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie. Powodem miało być bardzo złe samopoczucie, jednak nie na tyle, aby zostać w szpitalu. Wykonano im testy w kierunku COVID-19, które okazały się pozytywne.

– Pytanie, czy zakaziły się już po szczepieniu, ponieważ organizm mógł być wtedy trochę osłabiony, czy miały COVID-19 już w chwili szczepienia. Zdaje się, że COVID-19 w chwili szczepienia jest bardziej prawdopodobny – powiedział rzecznik prasowy placówki Damian Mika.

Kolejnym przykładem ma być jedna z pielęgniarek Limanowskiego Szpitalu Powiatowego, która przez osiem godzin była hospitalizowana. Później kobieta trafiła na kilkudniowe zwolnienie.

– Pielęgniarka poczuła się źle po upływie 40 minut od szczepienia – wzrosło jej ciśnienie, była osłabiona – potwierdziła przełożona pielęgniarek w limanowskim szpitalu Bożena Bugajska.

Przypomnijmy, że Europejska Agencja Leków dopuściła do użytku dwie szczepionki: preparat firm Pfizer i BioNTech i preparat Moderny. Na początku stycznia szefowa komisji ds. bezpieczeństwa EMA Sabine Straus mówiła, że preparaty chronią przed zachorowaniem, a efekty uboczne są rzadkie i w większości mało dolegliwe.

Źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *