Ale im powiedział! Korwin-Mikke zmasakrował w Sejmie. „Czuję się jakbym przebywał w domu wariatów” [WIDEO]

Ale im powiedział! Korwin-Mikke zmasakrował w Sejmie. „Czuję się jakbym przebywał w domu wariatów” [WIDEO]

Oj prezes w formie! W Sejmie Janusz Korwin-Mikke, wręcz zmasakrował rządzących za absurdalny i bezsensowny projekt ustawy o ruchu drogowym. „Czuję się jakbym przebywał w domu wariatów” – powiedział prezes.

Janusz Korwin-Mikke z mównicy sejmowej wręcz zmasakrował prezentowany przez PiS pomysł zmian w przepisach o ruchu drogowym. Ten bubel prawny zakłada m.in. pierwszeństwo dla pieszych! Nieważne jak wygląda sytuacja na stronie.

Robią z kierowców idiotów

– Panie Marszałku, Wysoka Izbo, ja mam wrażenie, że mówię do ludzi, którzy nic nie rozumieją. Czy Wy sobie nie zdajecie sprawy z jednej rzeczy? Czy nie zdajecie sobie sprawy, że w Czechach wprowadzono pierwszeństwo dla pieszych i liczba wypadków śmiertelnych wzrosła? – pytał Korwin-Mikke.

– Czy Wy sobie zdajecie sprawę, że przez ostatnie 30 lat liczba samochodów wzrosła trzykrotnie, prędkość samochodów wzrosła o połowę, liczba wypadków spadła dwukrotnie – dodaje.

Korwin-Mikke dodał też, że wbrew temu, co sądzą rządzący – kierowca to nie idiota, który przestraszy się mandatu, ale nie będzie bał się śmierci w wypadku samochodowym.

To robienie z kierowców kompletnych idiotów

– To robienie z kierowców kompletnych idiotów zupełnie. Myślicie, że kierowca oblicza sobie odległość, dzieli metry prze kilometry i mnoży przez średnią prędkość? Kierowca patrzy na oko, ma nosa i tak się działa. Nikt nie mierzy czy to jest metr czy półtorej metra odległości. Kto liczy te rzeczy? – stwierdza polityk.

Zauważył, że sam kiedyś padł ofiarą wypadku samochodowego, ale „tego nikt nie wyliczy”.

– Ja mówię jak do ludzi chorych, naprawdę czuję się jakbym przebywał w domu wariatów. Proszę mi wybaczyć, ale panowie nie macie elementarnej wiedzy w tej rzeczy, elementarnej zupełnie, aż przykro, że ja muszę sobie język strzępić – podsumował Korwin-Mikke.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *