Bosak uważa, że w akcji #otwieraMY uczestniczy za mała grupa! „Mechanizm zastraszania przez rząd działa”

Bosak uważa, że w akcji #otwieraMY uczestniczy za mała grupa! „Mechanizm zastraszania przez rząd działa”

Od paru dni trwa akcja #otwieraMY, które podobnie jak „Góralskie Veto” polega na tym, że przedsiębiorcy mimo restrykcji rządu otwierają swoje biznesy lokale. Krzysztof Bosak który jest wielkim orędownikiem tej akcji, twierdzi, że to wciąż jednak mała grupa. „Mechanizm zastraszania przez rząd działa”.

– Widać, że ci, którzy zdecydowali się na nieposłuszeństwo obywatelskie, to nie jest wielka grupa – powiedział Krzysztof Bosak w Radiu Plus.

Poseł Konfederacji twierdzi, że wie dlaczego duża część przedsiębiorców nie otworzyła swoich biznesów.

– Jednak ten mechanizm zastraszania stworzony przez rząd działa po prostu – stwierdził.

– Nie dziwi mnie to, bo jeżeli ktoś jest na granicy bankructwa, przyjął od rządu pomoc i wie, że teraz za jakiekolwiek nieposłuszeństwo może mu grozić konieczność zwrotu pomocy idące w dziesiątki tysięcy złotych kary dodatkowe, no to naprawdę trzeba mieć spore zapasy, jak to się mówi poduszkę finansową, żeby zdecydować się w tej chwili na jakieś odważniejsze działania – dodał.

Prawdą jest, że co rusz otwierają się nowe lokale. Głównie uruchamia się gastronomia, ale poza nią są jeszcze lokale świadczące różnego rodzaju usługi rozrywkowe. Jednak widać, że straszenie ogromnymi karami za nieposłuszeństwo niestety działa.

Dodajmy, że Konfederacja jako jedyne ugrupowanie wprost wsparło akcję #otwieraMY. Konfederacji przygotowali również ustawę antylockdownową, która z założenia otwiera gospodarkę, a wolnościowcy z partii wspomagają prawnie przedsiębiorców, którzy uruchomili swoje interesy.

Źródło: Radio Plus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *