Oni mają nas za durniów? Eksperci radzą: “Żałożenie dwóch maseczek zwiększy ochronę przed COVID-19!”

Oni mają nas za durniów? Eksperci radzą: “Żałożenie dwóch maseczek zwiększy ochronę przed COVID-19!”

No to się rozzuchwalili eksperci. Teraz już docisnął nas kompletnie. Niedługo rząd będzie „zalecał” noszenie dwóch maseczek jednocześnie?! Naukowcy stwierdzili, że takie zabezpieczenie dużo lepiej chroni przez zakażeniem koronką… Czy koronaświrus nas do tego doprowadzi?

Od ponad roku zmuszani jesteśmy do noszenia kagańców/ maseczek. A to się okazuję, że i tak dobrze, bo może być dużo gorzej. Eksperci zaczęli bowiem zalecają noszenie nie jednej a dwóch maseczek! Niestety to nie jest smutny żart.

– Jeśli zastosujemy więcej niż jedną cienką warstwę, skuteczność ochrony na pewno się zwiększy. Ale oczywiście istnieje ryzyko, że oddychanie stanie się trudniejsze. Trzeba znaleźć kompromis – mówi prof. Linsey Marr z Uniwersytetu Stanowego Wirginii, ekspertka w dziedzinie przenoszenia wirusów drogą powietrzną… A jak dodamy, że wygrał mocno lewicujący Joe Biden w USA – wszystko co głupie jest możliwe!DAlr

Ekspertka sama przyznała, że maski chirurgiczne i te wykonane z tkaniny ograniczają przenikanie koronawirusa tylko w 50 proc. Żeby skutecznie ochronić się przed zakażeniem, należałoby nosić maseczki N95.

Według Marr nałożenie dwóch maseczek o niskiej skuteczności może dać ten sam efekt, co nałożenie jednej N95. Według ekspertki nie ma natomiast sensu nakładanie na siebie dwóch maseczek o wysokiej skuteczności.

Paranoja? Może i tak, ale możliwe, że niedługo zrobią z tego „nową normalność”…

Źródło: medonet.pl

One thought on “Oni mają nas za durniów? Eksperci radzą: “Żałożenie dwóch maseczek zwiększy ochronę przed COVID-19!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *