PiS chce naszych oszczędności! Minister finansów wprost “Wyciągnąć gotówkę spod materaca i włożyć do banku” [WIDEO]

PiS chce naszych oszczędności! Minister finansów wprost “Wyciągnąć gotówkę spod materaca i włożyć do banku” [WIDEO]

To już robi się niebezpieczne. PiS chce położyć łapę na naszych oszczędnościach! “Zachęcam wszystkich, aby wyciągnąć gotówkę “spod materaca” i włożyć do banku” – wypalił minister finansów, Tadeusz Kościński.

Tadeusz Kościński w radiowej Jedynce bez żenady mówił o oszczędnościach zgromadzonych przez Polaków “na czarną godzinę”. To mu się wyraźnie nie podoba, bo nasze pieniądze powinny być w banku, żeby wiedzieli ile jej jest. Twierdzi, że dla pobudzenia gospodarki lepiej byłoby te pieniądze wydać! Lub jak nie chcemy w tych trudnych czasach inwestować, chociaż ulokować je w banku!

– Oczywiście, zachęcam wszystkich, żeby tę gotówkę wyciągnąć i włożyć do banku, wtedy to przynajmniej jest w systemie bankowym i można udzielać kredytów i rozkręcać gospodarkę – powiedział Kościński.

Dalej skomentował on kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa, i stwierdził, że jeszcze rok temu nikt nie wiedziała, jaka będzie skala recesji.

– Przypominam, że w drugim kwartale to była gdzieś koło 8–9 proc. ta recesja, a na koniec roku to może być nawet mniej niż 3 proc. za ostatni rok – ocenił.

Minister twierdzi, że mimo lockdownu i restrykcji rządu: “nie jest tak źle”!

Zdaniem Kościńskiego “nie jest tak źle, ludzie nie tracą pracy”.

– Zacznijmy te pieniądze wyciągać i używać na konsumpcję, na inwestycje. I właśnie o to nam chodzi, żeby popierać takie działania – tłumaczył szef resortu finansów.

Ta a potem jak do końca rozwalicie gospodarkę, to będzie można zabrać z konta nam pieniądze i dać durniom cegiełkę z napisem – “ratujemy narodową gospodarkę”.

Według danych NBP Polacy trzymają w bankach prawie 860 mld zł.

Źródło: Polskie Radio Program 1

One thought on “PiS chce naszych oszczędności! Minister finansów wprost “Wyciągnąć gotówkę spod materaca i włożyć do banku” [WIDEO]

  1. Skoro bank obraca moia kasa I ma z tego zyski to czemu sie nie dzieli z wlascicielem konta. Zlodzieje jebane z banku wiedza ze jak ludzie by wyplacili wszystkie piniadze z banku to by banki zbankrutowaly

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *