Braun bez litości po spotkaniu w KPRM. „Ofiary Morawieckiego i jego zorganizowanej grupy przestępczej!”

Braun bez litości po spotkaniu w KPRM. „Ofiary Morawieckiego i jego zorganizowanej grupy przestępczej!”

Po spotkania w KPRM Grzegorz Braun w ostrych słowach skomentował prace rządu. “Wbrew zapewnieniom, operacja szczepień nie jest ani dobrowolna, ani bezpłatna”. Dalej polityk wytknął, że płatnikiem jest budżet, a różne grupy zawodowe, np. służby mundurowe czy medycy, zgłaszają, że wywierana jest na nich presję ws. szczepień. “O dobrowolności nie ma mowy” – dodał

Dziś premier Mateusz Morawiecki spotkał się w KPRM z przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych ws. Narodowego Programu Szczepień. W tej niby dyskusji uczestniczyli także minister zdrowia Adam Niedzielski, szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk oraz doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.

Konfederację także wybrała się na to spotkanie. Jedyną prawicową partię reprezentowali posłowie Grzegorz Braun oraz Janusz Korwin-Mikke.

– Ta operacja, którą rząd prowadzi, to nie jest, wbrew fałszywym zapewnieniom, ani operacja dobrowolna, ani bezpłatna – powiedział Grzegorz Braun.

Rząd zmusza ludzi do szczepień

– Budżet państwa, a więc wszyscy obywatele, jest tutaj słonym płatnikiem, a o dobrowolności nie ma mowy, gdy żołnierze, policjanci, medycy i biały personel, i niższy personel medyczny, a także pracownicy służb zgłaszają we wszystkich regionach fakt poddawania ich presji przez przełożonych, przez władzę– dodał.

Jak zaznaczył Braun, również obecny na spotkaniu poseł Janusz Korwin-Mikke „bardzo racjonalnie zwrócił uwagę, że wszelkiego rodzaju medykamenty powinny po prostu być dostępne w aptekach”.

– Wtedy nie trzeba by ich na koszt obywateli sprowadzać wagonami i prowadzić politycznej kampanii przymuszania kolejnych grup zawodowych i społecznych do tego, by zaakceptowały aplikowanie sobie tych medykamentów, które nie wyszły jeszcze z fazy badawczej – ocenił.

Producenci szczepionek ponad prawem?

Poseł Konfederacji dodaje, że producenci szczepionek próbuje ewentualne skutki uboczne „przerzucić odpowiedzialność za niepożądane odczyny poszczepienne na rządy” poszczególnych państw.

Braun mówił też, powołując się na „niezależnych uczonych i medyków”, że w przypadku szczepionki przeciw COVID-19 „chodzi raczej o terapię genową”.

Poseł Konfederacji krytycznie o postawie rządu ws. pandemii i lockdownie

– Przywołałem liczby: 60 tys. Polaków zmarłych w ostatnim kwartale roku 2020 nie w wyniku jakiejkolwiek pandemii, ale w wyniku blokady systemu usług medycznych, systemu opieki zdrowotnej; ludzie niezdiagnozowani na wiosnę, bo utrudniono im bądź uniemożliwiono im kontakt z lekarzem, zamknięto przed nimi przychodnie i szpitale, ci ludzie nieleczeni latem zaczęli umierać jesienią i zimą, statystycznie częściej niż w analogicznych okresach lat minionych – mówił.

Dalej ostroi stwierdził, że:

– Są to ofiary nie żadnego wirusa, ale ofiary Mateusza Morawieckiego i jego zorganizowanej grupy przestępczej – powiedział.

– Druga liczba, 3 mln Polaków, plus minus, pozbawionych wolności bez wyroku sądowego, skierowanych do tak zwanej kwarantanny; bez oskarżenia, bez procesu, na podstawie telefonicznej nominacji z sanepidu. To jest przestępstwo, to jest zbrodnia – stwierdził poseł.

– Konfederacja zgłasza stanowcze weto, polskie weto, góralskie weto, wobec działań rządu. Konstatujemy niemerytoryczność i nielegalność poczynań Mateusza Morawieckiego i jego zorganizowanej grupy przestępczej – dodał Braun.

Źródło: polsatnews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *