Janusz Korwin-Mikke OSTRO o radzie ekspertów ds. pandemii i lockdownie! „Banda durniów” [WIDEO]

Janusz Korwin-Mikke OSTRO o radzie ekspertów ds. pandemii i lockdownie! „Banda durniów” [WIDEO]

Janusz Korwin-Mikke w programie TVP Info po raz kolejny powiedział im prawdę w oczy! “Pan traktuje ludzi jak idiotów. Jeżeli ktoś się nie chce zarazić, to przecież nie ma obowiązku wejść do tej restauracji, żeby się zarażać. Może nie wchodzić” – grzmiał lider Konfederacji.

– Chciałem zwrócić uwagę, że w odróżnieniu od tego, co sądzi Lewica, hotele nie są po to, żeby hotelarz zarabiał, tylko żeby ludzie mieli gdzie nocować, a restauracje są nie po to, żeby zarabiał restaurator, tylko żeby mieli ludzie co jeść. My się ujmujemy za tymi milionami ludzi, którzy nie mogą jeść w restauracjach, mimo że by chcieli i nie mogą nocować w hotelach, bo ważny jest klient – zaczął swoją przemowę Korwin-Mikke.

– Oczywiście, przy okazji zarabiają przedsiębiorcy, ale celem jest dobro ludzi, a nie dobro przedsiębiorców. Dziwię się, że Lewica o czymś takim elementarnym zapomina. O tych ludziach trzeba myśleć – dodał.

Krzysztof Ziemiec prowadzący rozmowę zapytał zatem, czy otwieranie hoteli i restauracji „jest odpowiedzialne” w dobie pandemii.

– Pan traktuje ludzi jak idiotów. Jeżeli ktoś się nie chce zarazić, to przecież nie ma obowiązku wejść do tej restauracji, żeby się zarażać. Może nie wchodzić – skwitował w swoim stylu lider Konfederacji.

– No tak, ale na tej zasadzie każdy mógłby robić właściwie, co chce. Niepotrzebne są żadne reguły prawa – mówił zdziwiony Ziemiec.

– I to właśnie. Rząd zabija miesięcznie 16 tys. ludzi przez wprowadzenie obostrzeń, które nic, powtarzam, nic nie dają – stwierdził Korwin-Mikke.

Ziemiec jednak będąc dziennikarzem reżimowej telewizji, kontynuował pytania do prezesa.  Stwierdził, że „minister zdrowia pokazywał” wyraźny wzrost zachorowań po okresie świątecznym, „kiedy (…) część Polaków jechała daleko, odwiedzała swoich bliskich”. Więc lockdown w jego mniemaniu był konieczny.

– No i właśnie teraz słyszę kolejne wariactwo, że ma iść trzecia fala i z tej okazji otwieramy gospodarkę. To jest bieganie od ściany do ściany, obijanie się o korytarz – powiedział zdenerwowany prezes.

– To się wszystko robi tylko po to, żeby ludzie myśleli, że rząd wie, co robi. Rząd nie wie, co robi. Rząd robi losowe, histeryczne poczynania. To wszystko było niepotrzebne – dodał.

– Powtarzam po raz steny chyba. Brazylia nie robiła żadnych obostrzeń, a USA robiły i w Stanach Zjednoczonych jest o jedną trzecią więcej śmierci na głowę mieszkańca niż w Brazylii – wskazywał na bezsensowność lockdownu Janusz Korwin-Mikke.

Źródło: TVP Info

One thought on “Janusz Korwin-Mikke OSTRO o radzie ekspertów ds. pandemii i lockdownie! „Banda durniów” [WIDEO]

 1. https://www.youtube.com/watch?v=kGBEaYEtiys
  Gospodarz Sky News Alan Jones mówi, że wielokrotnie ostrzegał przywódców politycznych, którzy są architektami tej koronaawirusowej reakcji, nie będzie w stanie uciec przed publiczną krytyką.
  Piastujący stanowisko w wiktoriańskim Departamencie Finansów i Skarbu, Sanjeev Sabhlok, w środę napisał artykuł w Australian Financial Review zapowiadający jego rezygnację ze stanowiska.

  Pan Sabhlok napisał, że podał się do dymisji, “abym mógł wypowiedzieć się przeciwko zarządzaniu przez państwo infekcją COVID-19”.

  “Zgłosiłem kilka krytycznych uwag do rządu stanowego na temat mediów społecznych. Szef relacji międzyludzkich w Departamencie Skarbu poprosił mnie o ich usunięcie.

  “Złożyłem rezygnację tego samego dnia, jedynego honorowego kursu dla wolnego obywatela Australii”, napisał pan Sabhlok.

  Pan Sabhlok nadal odnotowywał szereg innych krytycznych uwag na temat reakcji na wirusa.

  “Pozostaje jedno pytanie, jak wiele innych zostało uciszonych osób przez wszystkie ramiona władzy, w tym w Canberze”, powiedział Jones.

  Pan Jones powtórzył również swoje wezwanie do przeprowadzenia krajowej kampanii reklamowej, aby “powiedzieć społeczeństwu prawdę o tym, że ten wirus nie jest pandemią”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *