“Wojna domowa” w Holandii! Obywatele buntują się przeciwko koronarestrykcjom. Doszło do starć z policją [WIDEO]

“Wojna domowa” w Holandii! Obywatele buntują się przeciwko koronarestrykcjom. Doszło do starć z policją [WIDEO]

Ludzie w Holandii mówią dość koronarestrykcjom. W poniedziałek w Rotterdamie na ulice po raz kolejny wyszli ludzie, aby protestować przeciw godzinie policyjnej. Doszło do starć z policją. Burmistrz Eindhoven mówi wprost o “wojnie domowej”.

Media w Holandii poinformowały, że policja konna w Rotterdamie zatrzymała grupę około 50 młodych ludzi, którzy wyszli na ulice by protestować przeciwko koronarestrykcjom.

Zdjęcia z miejscowości Geleen koło Maastricht przedstawiały młode osoby, uciekające przed policją na krótko przed godziną policyjną. W niektórych miejscach przeciwko manifestantom użyto armatek wodnych i kawalerii policyjnej. Widać, że rząd szybciej pozamyka swoich obywateli, niż przyzna się do błędu.

Ludzie zbuntowali się w około 10 miastach. Protestujący mieli zaatakować policję kamieniami i fajerwerkami. Podpalono samochody i punkt wykonywania testów na Covid.f

Burmistrz Eindhoven mówił wprost o „wojnie domowej”.

„Trwa konfrontacja między policją a młodymi ludźmi, rzucającymi w funkcjonariuszy fajerwerkami” – napisała policja w Geleen na Twitterze. Burmistrz Rotterdamu Ahmed Aboutaleb upoważnił natomiast policję do zwiększenia liczby zatrzymań.

Jak widać ludzie mają dość koronarestrykcji! Walczą o swoją wolność!

One thought on ““Wojna domowa” w Holandii! Obywatele buntują się przeciwko koronarestrykcjom. Doszło do starć z policją [WIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *