Znamy polityczne plany Donalda Trumpa! Czy założy nową partię?

Znamy polityczne plany Donalda Trumpa! Czy założy nową partię?

Jak podaje Fox News były prezydent USA na razie nie zamierza zakładać partii politycznej. Donald Trump teraz wszystkie swoje siły ma skupi się na pomocy Republikanom w uzyskaniu przewagi w Izbie Reprezentantów i Senacie w wyborach w 2022 roku. Chodzi o to by móc blokować lewicowe ustawy Demokratów.

Fox News przypomina, że od czasu opuszczenia przez Trumpa, Białego Domu, wielu ekspertów spekulowało na temat politycznych planów byłego prezydenta. Nieoficjalnie mówiło się, że polityk rozważa założenie nowej partii, konkurencyjnej wobec Republikanów. Wszystko przez to, że są oni obecnie podzieleni w ocenie swojego niedawnego politycznego przywódcy.

Telewizja Fox News jednak ucina te spekulacje, i powołując się na źródła, informuje, że były Trump nie ma takich planów. Potwierdza to także doradca z kampanii w 2020 roku Jason Miller, który powiedział w niedzielę, że były prezydent jasno zadeklarował, że jego celem jest odzyskanie Izby Reprezentantów i Senatu w 2022 roku”.

Miiler dodaje, że decyzja Trumpa może się zmienić tylko od tego jak zagłosują senatorzy GOP w procesie Trumpa w Senacie, który rozpocznie się w drugim tygodniu lutego.

Izba Reprezentantów oskarżyła Republikanina o „podżeganie do powstania”, i sprowokowanie swoich zwolenników do szturmu na Kapitol 6 stycznia. Przy obecności wszystkich stu senatorów do uznania Trumpa winnym nawoływania do rebelii trzeba będzie 67 głosów, do 50 Demokratów dołączyć więc musiałoby 17 Republikanów.

Niestety okazuję się, że część Republikanów jest w stanie zagłosować za impeachmentem byłego prezydenta. Bo do tej pory co najmniej piątka sygnalizowała, że jest na to gotowa. Głosowania „za” nie wykluczył też szef Republikanów w Senacie Mitch McConnell, który ma nadzieję, że procedura impeachmentu ułatwi pozbycie się byłego prezydenta z GOP.

Donald Trump zapowiedział jednak , że jego ruch będzie działał po zakończeniu jego kadencji. Jak twierdzą eksperci, były prezydent może złożyć nowy ruch właśnie po wyborach w 2022.

Źródło: wp.pl/ Fox News

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *