Lewactwo w natarciu. „Piotruś Pan” i inne kreskówki niepoprawne politycznie. Disney+ cenzuruje bajki

Lewactwo w natarciu. „Piotruś Pan” i inne kreskówki niepoprawne politycznie. Disney+ cenzuruje bajki

Lewicowa szaleństwo trafiło do Disneya. Amerykański gigant streamingu cenzuruje bajki, więc dzieci nie znajdą już klasycznych kreskówek, takich jak „Księga dżungli”, „Zakochany kundel”, „Piotruś Pan” czy „Dumbo”. Powód? Poprawność polityczna…

No niestety ale lewactwo nie popuści nawet bajkom. “Piotruś Pan”, czy “Zakochany Kundel” według lewicowych organizacji błędnie pokazuję, rolę kobiet i mniejszości etnicznych…

Te bajki nadal można oglądać, ale tylko w profilu dla dorosłych, ale z komentarzem: „Ten program zawiera negatywne prezentacje (…) Te stereotypy były błędne kiedyś i nadal takie są”.

„Szkodliwe skutki”

Disney przekonuje, że zamiast usuwać te filmy z oferty dla dorosłych, chce otwarcie mówić o ich „szkodliwych skutkach” i otworzyć dyskusję, aby „razem uczynić przyszłość jeszcze bardziej inkluzywną”. Taaa bajce “Zakochany Kundel ” zarzuca się rasizm wobec Afroamerykanów!

W filmie zamieszczonym na stronie internetowej „Stories Matter” – inicjatywy, w ramach której Disney analizuje sposoby opowiadania historii w swoich filmach – aktorka Geena Davis, założycielka Institute for the Study of Gender Representation in Media, mówi: „To, co widzą nasze dzieci, wyznacza ramy tego, co myślą, że jest możliwe w życiu”.

Jakie przesłanie – pyta Davis – otrzymują dzieci, kiedy obsadzamy bohaterów w rolach „jednowymiarowych, stereotypowych, przejaskrawionych lub przeseksualizowanych albo nie obsadzamy ich w żadnych rolach?”.

Czyli sytuacja wygląda tak, że lewactwo zniszczy nam nawet bajki! Ich “tolerancja” nie zna litości…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *