Branża fitness się otwiera! Co druga siłownia otwarta “Policja ma prawo wylegitymować”

Branża fitness się otwiera! Co druga siłownia otwarta “Policja ma prawo wylegitymować”

Mimo obostrzeń i restrykcji rządu w całym kraju otworzyło się dzisiaj ponad 1600 siłowni i klubów fitness. Tą liczbę podaje Polska Federacja Fitness na podstawie danych z kart abonamentowych. Czy jak pójdziemy na siłownie, to dostaniemy mandat?

Mimo obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, branża fitness mówi dość. Dlatego dziś otwarta została co druga siłownia w kraju.

Jeżeli ktoś chce sprawdzić, czy jego siłownia jest otwarta, to musi to sprawdzić indywidualnie na stronie internetowej lub zadzwonić do lokalu. Jako, że policja i sanepid maja zamiar uprzykrzać życie przedsiębiorcom, Polska Federacja Fitness nie ma zamiaru publikować mapy otwartych klubów, by nie ułatwiać im pracy.

Tomasz Napiórkowski z federacji ostrzega jednak, że klienci siłowni mogą spodziewać się kontroli.

“Policja ma prawo wylegitymować i my w komunikatach naszych klientów informowaliśmy” – powiedział reporterom RMF FM. Dodał, że formalnie zakazu korzystania z siłowni prawnie nie ma.

Jak się okazuję osoba, która pójdzie ćwiczyć nie może być ukarana mandatem. Co innego jeżeli chodzi o siłownie. Kary nakładane przez sanepid za nieprzestrzeganie obostrzeń mogą wynieść nawet 30 tys. zł.

Ministerstwo Zdrowia: Nie możemy pozwolić sobie na otwarcie restauracji, siłowni i klubów fitness

Adam Niedzielski, minister zdrowia dalej podtrzymuje, że nie można pozwolić sobie na otwarcie restauracji, siłowni i klubów fitness.

Minister zapytany, dlaczego od poniedziałku 1 lutego sklepy w galeriach handlowych są otwarte, nie ma już godzin dla seniorów, natomiast nie działają m.in. place zabaw, siłownie, kluby i centra fitness. Z kolei restauracje i kawiarnie mogą wydawać jedzenie tylko na wynos i na dowóz.

“W restauracji jesteśmy bez maseczki, jesteśmy w interakcji godzinę, czy półtorej, rozmawiamy ze sobą, czyli wydalamy aerozole, to samo w siłowni – gdzie się pocimy, jest przyspieszone tętno. To są pewne oczywistości” – tłumaczył Niedzielski.

Źródło: rmf24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *