Kolejny pacjent zmarła po podaniu szczepionki przeciw Covid-19. To kolejna ofiara śmiertelna w Polsce

Kolejny pacjent zmarła po podaniu szczepionki przeciw Covid-19. To kolejna ofiara śmiertelna w Polsce

Kolejne niepokojące wiadomości. W piątek – 29 stycznia – zmarła czwarta osoba po szczepieniu przeciwko COVID-19! Kobieta zaszczepiona była w Mysłowicach.

To już czwarta osoba, która zmarła w Polsce po podaniu szczepionki na Covid.

Jak podaje raport, kobieta z Mysłowic jest czwartą osobą, która zmarła w Polsce po podaniu szczepionki przeciwko koronawirusowi.  W ogólnopolskim raporcie niepożądanych odczynów poszczepiennych odnotowano, że w jej przypadku od 27 stycznia utrzymywała się gorączka (38,0-38,4 st.).

Co więcej czytamy w raporcie, że kobieta dodatkowo cierpiała na biegunkę i wymioty. Następnie pojawiły się powikłania: obrzęk płuc oraz podejrzenie zapalenia płuc. Niestety, ale mieszkanka Mysłowic zmarła w piątek, 29 stycznia.

Ponad milion zaszczepionych w Polsce

Jak podaje rząd w Polsce do tej pory wykonano 1 156 931 szczepień przeciwko COVID-19, oznacza to średnią około 14 tysięcy szczepień dziennie. Najwięcej zaszczepiono na Mazowszu. W ich trakcie odnotowano łącznie 863 niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Na szczęście większość z nich miała charakter łagodny, to znaczy, że pacjenci skarżyli się na zaczerwienienie oraz krótkotrwały ból w miejscu zaszczepienia. Pacjenci po podaniu szczepionki mogą mieć też podwyższoną temperaturę. Zdarza się również, że osoby mają wysypkę, kaszel, biegunkę czy dreszcze. Wspomniane objawy jednak po paru godzinach zwykle ustają.

Jednak zdarzają się również przypadki poważniejsze. Najpoważniejszym powikłaniem jest wstrząs anafilaktyczny. Występuje on jednak bardzo rzadko: w jednym do pięciu przypadków na milion.

Źródło: polsatnews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *