PILNE! Kaczyński WYŁĄCZY internet?! Szokujący projekt PiS. Zablokują “NIEWYGODNE” media [WIDEO]

PILNE! Kaczyński WYŁĄCZY internet?! Szokujący projekt PiS. Zablokują “NIEWYGODNE” media [WIDEO]

PiS już nie tylko niszczy poprzez lockdowny polską gospodarkę, ale teraz bierze się również za media! A w szczególności niezależnych internetowych twórców! O tym niebezpiecznym dla wolności słowa projekcie poinformowali w Sejmie politycy Konfederacji.

Konferencję rozpoczął Konrad Berkowicz, a wraz z nim przemawiali Robert Winnicki i Marta Czech z Korony.

– W ostatnich dniach resort informatyzacji, działający w kancelarii premiera zaprezentował ustawę, która ładnie się nazywa. Ustawa o krajowym systemie cyber-bezpieczeństwa. A jest to ustawa bardzo niebezpieczna dla Polaków korzystających z internetu. Otóż wedle tej ustawy, minister informatyzacji, w tym momencie te kompetencje ma sam premier, może nagle decyzja administracyjną ZBLOKOWAĆ dowolny portal internetowy, stronę, portal społecznościowy, komunikator internetowy, albo w ogóle adres IP – nawet na dwa lata! – zauważa poseł Konfederacji.

– Bez sądu, bez uzasadnienia, bez poinformowania opinii publicznej co oznacza, że możemy korzystać z sieci i nagle jakaś strona znika. A my nawet się nie dowiadujemy o powodach. Czy ona sama zrezygnowała z dalszej działalności, czy właśnie zastałą zablokowana – dodaje Berkowicz.

Jakie powody mogą derywować o zamknięciu strony?

– Powodem może np. być: Jeżeli wymagają tego względy obronności lub bezpieczeństwa państwa, lub co kluczowe – bezpieczeństwa i porządku publicznego. Jak widać to jest zapis bardzo ogólny, który pozwala pod dowolnym pretekstem blokować strony w Internecie, np. jak jakaś wichrzycielska Konfederacja będzie krytykowała za mocno rząd, czyli narusza porządek publiczny. Może wznieść bunt, więc będzie można zablokować jej stronę. Jeżeli ktoś organizuję masowe protesty w Polsce, to też ze względu na porządek publiczny, będzie można zablokować stronę, zupełnie uznaniowo, pod dowolnym pretekstem – ostrzega poseł Konfederacji.

Poniżej całość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *