Ile Pfizer zarabia na szczepionkach? Znamy liczby [KORWIN TV]

Ile Pfizer zarabia na szczepionkach? Znamy liczby [KORWIN TV]

Koronka to szansa finansowego eldorado dla producentów szczepionek. Teraz w “Gorącym Komentarzy” w KORWiN TV ujawniamy państwu kwoty jakie koncern Pfizer zarobił na sprzedaży szczepionki i ile kosztuje jej produkcja. Sumy robią wrażenie.

Szczepionka ma COVID-19, którą produkuje i sprzedaje amerykański koncern Pfizer Inc, to jak twierdzą eksperci TVP czy TVN wręcz cudowne lekarstwo na zło tego świata. Czy tak jest nie wiemy, wiemy za to, że jest sposobem na zarobienie ogromnych pieniędzy. Ile spodziewa się zarobić Pfizer?

Jak ujawniły media, spodziewane zyski amerykańskiego koncernu wynoszące około 15 miliardów dolarów.

Zatem ile kosztuje produkcja szczepionki na koronawirusa i ile zarobi Pfizer?

Jak podaje Interia.pl, w samym tylko 2021 roku koncern farmaceutyczny planuje dostarczyć 2 miliardy dawek szczepionki. Do tej pory dostarczyła zamówionych 65 milionów dawek szczepionki na świecie, w tym 29 milionów dawek w USA.

Zatem Pfizer spodziewa się, że w 2021 roku jej ogólna sprzedaż uplasuje się na poziomie 59-61,3 mld USD. Natomiast sprzedaż szczepionek przeciwko COVID-19 będzie stanowić prawie 25 proc. tej wartości, co daje w przybliżeniu 15mld USD zysku na szczepionkach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *