Już zaczynają dzielić ludzi. Jak się nie zaszczepisz na COVID-19 – nie wejdziesz na koncert!

Już zaczynają dzielić ludzi. Jak się nie zaszczepisz na COVID-19 – nie wejdziesz na koncert!

No i jesteśmy o krok od segregacja ludzi na zaszczepionych i niezaszczepionych! Jedna z największych firm sprzedających w Niemczech bilety na koncerty chce wymusić taką zmianę na organizatorach imprez. Jak chcesz iść na koncert – zaszczep się!

Jak podaje portal gospodarczy “Wirtschaftswoche” szef Eventim Klaus-Peter Schulenberg powiedział w wywiadzie dla tego serwisu, że:

– Jeśli będzie wystarczająco dużo szczepionek i każdy będzie mógł zostać zaszczepiony, wówczas prywatni organizatorzy imprez również powinni móc wprowadzić wymóg szczepień jako warunek wstępu na imprezę – powiedział.

Schulenberg dodaje, że jest to do zrobienia od dzisiaj.

– Skonfigurowaliśmy nasze systemy tak, aby mogły odczytywać karty szczepień. Im szybciej ludzie zostaną zaszczepieni, tym szybciej imprezy masowe będą znowu mogły się odbywać – stwierdził.

CTS Eventim jest niemiecką firmą z siedzibą w Bremie, która w 2017 roku po raz pierwszy osiągnęła sprzedaż o wartości ponad miliarda euro. Firma zajmuję się produkcją, pośrednictwem i sprzedażą biletów na koncerty, spektakle teatralne, imprezy artystyczne czy sportowe.

Jak widać tak zwany “nowy ład” wchodzi do naszej rzeczywistości szybciej niż się tego spodziewaliśmy. Warto dodać, że o podobnym pomyśle, myślą linie lotnicze, które też chcą uzależnić możliwość lotu od certyfikatu, że osoba została zaszczepiona. Segregacja ludzi nadciąga.

Źródło: polsatnews.pl/Wirtschaftswoche”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *