Ale numer. Grzegorz Braun zostanie prezydentem Rzeszowa? Konfederacja komentuję

Ale numer. Grzegorz Braun zostanie prezydentem Rzeszowa? Konfederacja komentuję

Wieloletni prezydent Rzeszowa rezygnuję ze stanowiska. Z tego powodu  Konfederacja zdecydowała się przedstawić swojego kandydata na urząd prezydenta tego miasta. Czy będzie nim Grzegorz Braun?

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc przez problemu ze zdrowiem ogłosił, że rezygnacje z zajmowanego od ponad 18 lat stanowiska. Na stanowisko prezydenta miasta zaproponował wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła, z którym wystąpił na wspólnej konferencji prasowej.

Sam Warchoł to poseł Prawa i Sprawiedliwości z okręgu rzeszowskiego, teraz na konferencji powiedział, że chce być bezpartyjnym kandydatem na prezydenta Rzeszowa i zapowiedział rezygnacje z członkostwa w Solidarnej Polsce.

Konfederacja ma kandydata na prezydenta Rzeszowa

„W interesie mieszkańców Rzeszowa jest przede wszystkim dobry gospodarz na funkcji prezydenta miasta Rzeszów. I Konfederacja, chcąc sprostać tym wyzwaniom i oczekiwaniom wyborców, przedstawi kandydata na ten urząd” – zapewnił Kulesza.

Następnie polityk Konfederacji dodał, „więcej informacji, będzie być może w ciągu niecałej doby”.

Kulesza zapytany, czy kandydatem partii na prezydenta Rzeszowa może być poseł KWiN i prezes Konfederacji Korony Polskiej „Korona” Grzegorz Braun, polityk odparł z uśmiechem: „Nie potwierdzam, nie zaprzeczam, czyli nie do końca nic nie powiem”.

Kulesza dodał, że udaje się na spotkanie w tej sprawie z innymi politykami KWiN i dlatego później poinformuje o jego ustaleniach, jeżeli tylko takie zapadną.

Co warto podkreślić w wyborach do Sejmu w 2019 r. Grzegorz Braun kandydował z Podkarpacia; w okręgu nr 23 w Rzeszowie gdzie zdobył 31 tys. 148 głosów i zajął trzecie miejsce w lokalnej klasyfikacji.

Źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *