DOŚĆ! PiS chce ZNISZCZYĆ media w Polsce. Konfederacja ostro o podatku od reklam… [KORWiN TV]

DOŚĆ! PiS chce ZNISZCZYĆ media w Polsce. Konfederacja ostro o podatku od reklam… [KORWiN TV]

Konfederacja popiera protest prywatnych mediów „Media bez wyboru” i jak zapowiadają posłowie nie poprą tej ustawy w Sejmie. Jak dodają tą ustawą PiS chce „zarżnięcia polskich mediów”.

Posłowie Konfederacji z tego powodu zwołali konferencję w Sejmie, gdzie wyraźnie krytykują najnowsze pomysły PiS-u, by zniszczyć niezależne media.

Pierwszy wypowiedział się poseł Jakub Kulesza.

– Popieramy ten protest i sprzeciwiamy się podwyżce podatków, a w tym przypadku wprowadzeniu podatku od reklam, który – tak jak każdy inny podatek, który jest przerzucalny na konsumenta – wpłynie na jakość i poziom życia w Polsce, wpłynie na wszystkich obywateli – powiedział szef koła Konfederacja.

Projekt ustawy, który na początku lutego trafił do wykazu prac legislacyjnych rządu, poseł Krystian Kamiński uznał za „tragiczny, skomplikowany, nieprecyzyjny, napisany na kolanie”, co doprowadzi do tego, że – jak ocenił – „większość nadawców, większość mediów będzie miała problem z ustaleniem, jakie koszty muszą ponieść”.

– PiS permanentnie podrzuca takie kukułcze jaja i mówi, że ‚jak nie zagłosujecie za tym, to nie wspieracie Polski’. To jest fatalnie postawiona sprawa. Nie godzi się, aby rząd polski, aby PiS, takie rzeczy odgrywał. Dlatego dzisiaj mówimy jasno: nie będziemy popierali tak fatalnych ustaw, które godzą w dobro Polski i Polaków – oświadczył Kamiński.

Dobromir Sośnierz dodał:

– Przy całej naszej sympatii do tej całej sytuacji protestacyjnej, przy naszym stanowczym sprzeciwie przy wprowadzeniu każdego nowego podatku, trzeba z ubolewaniem zauważyć, że tak głośnych akcji media nie robiły, kiedy były wprowadzane inne podatki. Kiedy były nakładane podatki na innych. Media nie protestowały, kiedy opodatkowana zostały spółki komandytowe, bo media nie są spółkami komandytowymi – zauważył poseł.

– Nie protestowały przeciwko zniesieniu ulgi abolicyjnej, bo to ich nie dotyczy. Teraz protestują bo podatek nakładany jest na nie. Liczyłbym na to, że powinniśmy zachować solidarność. Tak jak my w tej chwili zachowujemy solidarność z mediami, tak oczekiwalibyśmy, że media przyłączą się do protestów przeciwko innym podatkom, np. podatkowi cukrowemu, i z podobnym natężeniem energii będą przeciwko temu podatkowi protestować, informować o takich akcjach, do czego tym samym wzywamy – dodał Sośnierz.

Poniżej całość konferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *