Marta L. usłyszała zarzuty! Liderka Strajku Kobiet pójdzie siedzieć?!

Marta L. usłyszała zarzuty! Liderka Strajku Kobiet pójdzie siedzieć?!

No i się doigrała? Liderka “Strajku Kobiet” usłyszała nowe zarzuty w Prokuraturze Krajowej. Chodzi o nawoływanie do ataków na kościoły oraz znieważenie funkcjonariuszy policji! Jak podają media, Marcie L. może grozić wieloletnia odsiadka w więzieniu.

Marta Lempart może mieć poważne kłopoty. Prokuratura postawiła jej kolejne zarzuty. Pierwszy dotyczy organizacji nielegalnych demonstracji pomimo obostrzeń wprowadzonych przez rząd. Kolejny dotyczy nawoływania do wdzierania się do kościołów, jak również znieważania policjantów. Pupilka KO i Lewicy miała napluć na policjanta!

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła dziś Marcie L. zarzuty popełnienia przestępstwa znieważenia funkcjonariuszy Policji poprzez wykonanie gestu splunięcia oraz kierowanie wobec nich słów wulgarnych, tj. czynu z art. 226 par. 1 Kodeksu karnego, a także sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego, tj. czynu z art. 165 par. 1 pkt 1 kk – powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz

Protesty Strajku Kobiet

Pod koniec stycznia TK opublikował uzasadnienie do wyroku z 22 października 2020 roku w sprawie tzw. aborcji eugenicznej. Trybunał orzekł, że przerywanie ciąży ze względu na podejrzenie ciężkiej choroby lub upośledzenia płodu jest niezgodne z ustawą zasadniczą. Wyrok już został opublikowany w Dzienniku Ustaw.

To wywołało ogromną agresję wśród środowisk lewicowych i feministycznych, które “spontanicznie” zorganizowały całą serię protestów. Podczas manifestacji, tak jak na jesieni, nie brakowało wulgarnych wypowiedzi oraz chuligańskich wybryków.

Na tych protestach dochodziło choćby do wyzywania i przepychania się z funkcjonariuszami policji czy dewastowania kościołów.

Źródło: Super Express

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *