Kto po Dudzie? Najnowszy sondaż prezydencki. Wysoki wynik Krzysztofa Bosaka!

Kto po Dudzie? Najnowszy sondaż prezydencki. Wysoki wynik Krzysztofa Bosaka!

Kto zostanie Prezydentem RP po zakończeniu kadencji Andrzeja Dudy? To pytanie bardzo odległe, ale jednak ważne w kontekście przyszłej polityki. Kto według Instytutu Badań Spraw Publicznych ma największą szansę na fotel głowy państwa?

Jak się okazuje, zdecydowanym liderem wyścigu jest niedawny kandydat z ramienia Koalicji Obywatelskiej czyli Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy obecnie mógłby liczyć na poparcie bliskie 34% wyborców. Co ważne to wzrost od czerwca 2020 roku o 3.5 p.p.

Na drugim miejscu znalazłby się Szymon Hołownia. Kandydat, który od pewnego czasu jest na zdecydowanej fali wznoszącej mógłby liczyć na poparcie 25.8 proc. wyborców. To aż 12 punktów procentowych więcej niż w 1 turze wyborów prezydenckich 2020.

Kto byłby kandydatem PiSu i na jaki wynik mógłby liczyć. Według organizatorów sondażu prawdopodobnym kandydatem może być Beata Szydło. Była premier znalazłaby się na 3 miejscu z poparciem na poziomie 20.5 proc.

Co warto podkreślić na fali wznoszącej jest również Krzysztof Bosak. Kandydat z ramienia Konfederacji w wyborach 2020 roku, w 2025 mógłby cieszyć się poparciem na poziomie 12 proc.. Taki wynik wskazuje dobitnie, że ta formacja polityczna od pewnego czasu rośnie w siłę.

Źródło: Instytut Badań Spraw Publicznych
Badanie zostało przeprowadzone metodą telefoniczną (CATI) w dniach 25-26 stycznia na próbie 1001 dorosłych Polaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *