Nergal skazany za obrazę uczuć religijnych! Niski wyrok dla muzyka [FOTO]

Nergal skazany za obrazę uczuć religijnych! Niski wyrok dla muzyka [FOTO]

No i Nergal się doigrał. Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów w trybie nakazowym wymierzył  Adamowi Darskiemu grzywnę w kwocie 15 tys. zł za obrazę uczuć religijnych. Dodatkowo ma pokryć koszty rozprawy sądowej w kwocie blisko 3,5 tys. zł. Trzeba stwierdzić, że jest to niezwykle niski wyrok, bo dla niego to są drobne. Ale jak wiadomo w Polsce katolików obrażać wolno.

O decyzji Sądu Rejonowego Warszawa–Mokotów poinformował mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na rzecz kultury Prawnej Ordo Iuris.

„Nergal skazany na 15.000 zł grzywny i 3.453 zł kosztów za obrazę uczuć relig. przez znieważenie obrazu NMP – publikując zdjęcia zniszczonego obrazu nadepniętego obutą nogą” – napisał na Twitterze mec. Kwaśniewski.

Dalej dodał, że widać, że to wyrok nakazowy, ale zapewne inicjuje dalsze postępowanie.

„W duchu orzeczeń Trybunału w Strasburgu i TK, mogę powiedzieć, że uruchomiliśmy normy karne służące ochronie pokoju religijnego poprzez odrzucenie antyreligijnej nienawiści” – zaznaczył mec. Kwaśniewski.

Wcześniej Prokuratura Okręgowa w Warszawie informowała, że skierowała akt oskarżenia przeciwko Nergalowi, któremu zarzuca, że obraził uczucia religijne czterech osób, stawiając but na wizerunku Matki Boskiej. Dalej były chłopak Dody zamieścił to w sieci, chwaląc się swoim czynem przed fanami. Szkoda, że nie jest taki odważny by zrobić to np. z Koranem czy Torą.

Prokurator Aleksandra Skrzyniarz podała, że Nergal oskarżony jest o:

„Adam D. oskarżony jest o to, że w dniu 25 września 2019 r., działając za pośrednictwem sieci Internet znieważył publicznie przedmiot chrześcijańskiej czci religijnej w postaci osoby Matki Boskiej, w ten sposób, że na portalu społecznościowym Facebook, na oficjalnym profilu, umieścił zdjęcie prezentujące zniszczony obraz przedstawiający wizerunek Matki Boskiej z umieszczonym w miejscu twarzy wskazanej postaci obutej nogi, które to zdjęcie opisał »on the set«, co w tłumaczeniu oznacza »na planie«, czym obraził uczucia religijne czterech osób” – informowała prokurator.

Śledztwo wszczęto po zawiadomieniach od przedstawicieli Ordo Iuris i Towarzystwa Patriotycznego.

„W toku postępowania przesłuchano pokrzywdzonych, którzy jednoznacznie wskazali, że obrażone zostały ich uczucia religijne” – podała Skrzyniarz.

Tutaj zdjęcie zdeptanego obrazu Matki Boskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *