Szczepionka AstraZeneca znów wywołuje skutki uboczne u pacjentów! Zobacz na co skarżą się polscy nauczyciele

Szczepionka AstraZeneca znów wywołuje skutki uboczne u pacjentów! Zobacz na co skarżą się polscy nauczyciele

We Francji, Szwecji ludzie zaszczepieni preparatem AstraZeneca skarżą się na liczne skutki uboczne. Tak samo sytuacja ma się w Polsce. Zobacz na co skarżą się polscy nauczyciele.

Okazuje się. że po zaszczepieni preparatem AstraZeneca, nauczyciele w wielu przypadkach odczuwają skutki uboczne

Jak podaje naszemiasto.pl pedagodzy skarżą się na gorączka, znaczne bóle mięśni i głowy, oraz dreszcze. To są objawy objawy osób, które przed weekendem – 12 i 13 lutego br. – przyjęły szczepionkę AstraZeneca, przeciw COVID-19.

To grupa nauczycieli, pedagogów i opiekunów żłobków, którzy zgłosili się w miniony piątek oraz w sobotę do punktów szczepień. O możliwych skutkach ubocznych co prawda zostali uprzedzeni, ale mainstremowe media mówią tylko o zaletach preparatu.

Preparat AstraZeneca zbiera negatywne opinię w całej Europie

Wystąpiły nie tylko u łódzkich pracowników oświaty i wychowania. Potwierdzone zostały też po szczepieniu tym preparatem u części (ok. 25-30%) medyków w Szwecji czy Francji.

– W dniu szczepienia nie bolała mnie ręka, wszystko było dobrze, ale w później w nocy dostałam wysokiej temperatury, miałam dreszcze i ból głowy – opowiada portalowi naszemiasto.pl  jedna z nauczycielek.

– Mnie bardzo bolą mięśnie, ręka drętwieje. Nie mogłem spać. Gorączka skoczyła mi do 38,5 stopni. Lekarz zalecił przyjmowanie dużej ilości płynów i odpoczynek. Przyznam, że nie spodziewałem się tak ostrej reakcji. Ogólnie jestem zdrowym człowiekiem – dodała.

Inni skarżyli się m.in. na lekkie osłabienie, obrzęk czy ból ręki po szczepieniu, ale byli i tacy, którzy nie zaobserwowali u siebie nic niepokojącego.

– W sobotę zostało zaszczepionych 79 naszych pracowników. Kilka osób zgłosiło, że ma objawy grypopodobne. – mówi Halina Mazur, dyrektor Miejskiego Zespołu Żłobków w Łodzi.

Źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *