Zełeński idzie na wojnę z “rosyjską propagandą”. 3 popularne kanały telewizje zamknięte

Zełeński idzie na wojnę z “rosyjską propagandą”. 3 popularne kanały telewizje zamknięte

Prezydent Wołodymyr Zełeński postanowił wypowiedzieć wojnę rosyjskiej propagandzie na Ukrainie – tak media w Kijowie komentują ostatnie decyzje głowy państwa. Trzy popularne kanały telewizyjne: 112, NewsOne oraz ZIK zostały zablokowane na terenie całego kraju.

Mam powody, by mówić o pośrednim finansowaniu z Rosji, przynajmniej na etapie pozyskiwania tych kanałów – mówił Ołeksandr Tkaczenko, minister kultury i polityki informacyjnej, tłumacząc decyzję Zełeńskiego.

Co warto podkreślić, wszystkie wymienione powyżej kanały należały do deputowanego partii “Za Życiem” Tarasa Kozaka. Ten zaś jest bliskim współpracownikiem oligarchy Wiktora Medwedczuka.

Przypomnijmy, do wyłączenia kanałów doszło w nocy 3 lutego. Wówczas to prezydent Zełeński wykonał decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony. Oprócz wyłączenia nadawania kanałów telewizyjnych zdecydowano nałożyć sankcje na osiem firm prowadzonych przez Kozaka. Według śledczych całość działalności tego polityka-biznesmena była finansowana bezpośrednio z terenu Federacji Rosyjskiej.

Dziennikarzom wspomnianych mediów cofnięto akredytacje do wykonywania swoich obowiązków w Radzie Najwyższej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *