TVN 24 nie dostanie KONCESJI?! Mamy komentarz KRRiT

TVN 24 nie dostanie KONCESJI?! Mamy komentarz KRRiT

Wielu medioznawców zastanawia się dlaczego jeszcze stacja informacyjna TVN24 nie dostała koncesji? Amerykański koncern czeka już na decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ponad rok. Jak podaje portal WP, przyczyną tego są “braki ze strony wnioskodawcy”. Co zastanawiające KRRiT nie wyjaśniła jednak jakie.

W polskim prawie aby działać jako nadawca telewizyjny lub radiowy na terytorium naszego kraju, należy spełnić konkretne wymogi formalne oraz posiadać koncesję. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma rok na przyznanie czy przedłużenie danej koncesji. Stacji TVN24 termin ten upływa 26 września 2021 roku. Jak podaje magazyn “Press” – dokument został przedłożony. Do tej pory pozostał jednak bez odpowiedzi.

Co na to KRRiT?

Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji twierdzi, że problem nie leży po jej stronie.

“Zdecydowanie dementuję plotki, jakoby KRRiT celowo zwlekała z decyzją w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN24. Postępowanie jest prowadzone i Rada czeka na uzupełnienia ze strony wnioskodawcy” – powiedziała rzecznik prasowa KRRiT Teresa Brykczyńska.

Gdy dziennikarze wp.pl chcieli dopytać się, o jakiego rodzaju uzupełnienie chodzi, czy we wniosku są braki formalne i nadawca został o nich poinformowany – kontakt się urwał.

Sama stacja TVN uspokaja i mówi, że spowodowane jest to opóźnieniem związanym z pandemią i natłokiem prac. Powiedziano także dziennikarzom wp.pl, że “kwestia koncesji będzie tematem obrad na jednym z najbliższych posiedzeń”. Ma to się stać w ciągu najbliższego miesiąca.

KRRiT formalnie zajmuje się w tej chwili rozpatrywaniem wniosków konkursowych na nadawanie na MUX1 i to ma być – zgodnie z jej stanowiskiem – “jedyny powód opóźnień”. Dopiero post factum pojawiła się wersja związana z koniecznością uzupełnienia wniosku.

Wiele osób twierdzi, że może to być czekanie co dalej z podatkiem o reklam cyfrowych, który który finansowo uderzy zwłaszcza właśnie w  grupę Discovery TVN.

– Koncesja dla tak dużego i działającego od dawna nadawcy powinna być formalnością. Skoro ewidentnie ktoś ją przeciąga, chce wysłać sygnał, że gra twardo – mówi WP jeden z informatorów .\

– TVN robi porządki w strukturze, optymalizuje się finansowo, zwalnia ludzi. Słychać głosy, że to przymiarki pod przejęcie przez Disneya – dodaje.

Źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *