Hipokryzja władzy! Praca w PiS to eldorado. Osobisty kierowca Kaczyńskiego zarobił 140 tysięcy złotych!

Hipokryzja władzy! Praca w PiS to eldorado. Osobisty kierowca Kaczyńskiego zarobił 140 tysięcy złotych!

Większość może tylko pomarzyć o takich stawkach. Osobisty kierowca Jarosława Kaczyńskiego i warszawski radny z ramienia PiS Jacek Cieślikowski to człowiek, który na pewno nie narzeka na pracę i pensję. Przez 9 miesięcy zarobił łącznie 140 tysięcy złotych.

Pamiętacie jeszcze hasło “Wystarczy nie kraść” w tym przypadku można je parafrazować “Wystarczy być swoim”. Cieślikowski to jeden z najbardziej zaufanych ludzi Jarosława Kaczyńskiego. Od lat 90 jest bliskim współpracownikiem prezesa PiS i od niedawna przynosi mu to bardzo intratne korzyści.

Według oficjalnych informacji jest członkiem zarządu dwóch spółek kojarzonych z Prawem i Sprawiedliwością – “Geranium” i “Srebrna”. W dokumentach widnieje jako asystent prezesa partii ds. koordynacji struktur w terenie. Jest również głównym specjalistą ds. floty i komunikacji. Oprócz tego jest również warszawskim radnym.

Według stanu na 17 września br. z obydwu spółek otrzymał wynagrodzenie w kwocie 139 tysięcy złotych.

Co najciekawsze, gdyby porównać majątki i zarobki Cieślikowskiego oraz Kaczyńskiego, to prezes PiS zarabia zdecydowanie mniej od swojego kierowcy. W 2017 roku asystent oficjalnie otrzymał blisko 170 tysięcy złotych, zaś szef “zaledwie” 148 tysięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *