Eksperci w szoku! Mutacja korony z RPA jest odporna na szczepionki!

Eksperci w szoku! Mutacja korony z RPA jest odporna na szczepionki!

Kolejne badania i kolejne szokujące informacje na temat mutacji korony. Tym razem chodzi o wariant wykryty w RPA oznaczony 501.V2. Okazuje się, że jest on odporny na działanie szczepionek.

Pierwszy przypadek odmiany 501.V2 wykryto w grudniu 2020. Od tego czasu prowadzono szczegółowe badania dotyczące między innymi odpowiedzialności za ciężkie przypadki przebiegu choroby bądź wyższą śmiertelność. Odpowiedzi na te pytania nie odnaleziono, jednak stwierdzono coś zupełnie innego, a mianowicie odporność na wszystkie dostępne obecnie szczepionki.

Wariant koronawirusa 501.V2 rozprzestrzenia się po całym świecie. Poza Republiką Południowej Afryki został wykryty w Japonii, Wielkiej Brytanii, Austrii i Norwegii, a ostatnio także w Polsce (informację taką podało w piątek Ministerstwo Zdrowia). Eksperci twierdzą, że jest on groźniejszy niż wariant, który w grudniu 2020 r. wykryto w Wielkiej Brytanii.

Tak się składa, że jeśli nawet trzeba będzie zmodyfikować szczepionkę, to technologie niektórych z nich pozwalają dokonać tego dość szybko – zapewniał prof. Helen Rees z Wits University.

One thought on “Eksperci w szoku! Mutacja korony z RPA jest odporna na szczepionki!

  1. Kto prowadził te badania?, a poza tym nauczmy się żyć z tym. To, że wirus mutuje, to normalne, ale pierwszy raz ma właściciela, patent i to on chyba nie panuje nad swoją własnością, albo sobą A, to że “igłowe, koty w worku”, nic nie zmieniaą , poza dalszym straszeniem i zamykaniem świata, to jazdy człowiek to wie ucząc się biologii i rozumiejąc zasady natury. No chyba, że “łapa dalej świeżbi”, żeby, to zmienić, to trzeba ją “wstrzymać”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *