Grzegorz Braun bez litości! 15 zawiadomień do prokuratury. Szumowski, Horban, Simon pójdą siedzieć? [WIDEO]

Grzegorz Braun bez litości! 15 zawiadomień do prokuratury. Szumowski, Horban, Simon pójdą siedzieć? [WIDEO]

Grzegorz Braun mówi dość bezprawiu rządów PiS! Dlatego oficjalnie złożył do prokuratury 15 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa przez ludzi odpowiedzialnych za „pandemią” w Polsce. Zarzuty postawił ministrowi Niedzielskiemu i Szumowskiemu! Poseł nie pominął też, ich doradców prof. Horbana i Simona.

By poinformować o tym ruchu posła Grzegorza Brauna, zorganizowano konferencję w Sejmie, gdzie całą sprawę objaśniła rzeczniczka Konfederacji Korony Polskiej – Marta Czech oraz asystent posła Konfederacji Sławomir Czech.

Jak dowiadujemy się z konferencji zawiadomienia posła Brauna dotyczą przestępstw ściganych z urzędu i zostały one złożone przez  do 5 prokuratur okręgowych 17 lutego. Oskarżeni zostali minister zdrowia Adam Niedzielski, były minster zdrowia Łukasz Szumowski oraz ich doradcy. Prof. Horban oraz pro. Simon.

Niedzielski i Szumowski mają problem?

– Prokuratura Okręgowa w Warszawie została również powiadomiona o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu przez ministrów zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz Adama Niedzielskiego – powiedział Sławomir Czech.

Bo zdaniem Grzegorza Brauna Ministrowie Zdrowia dopuścili się przestępstwa, poprzez nadużycie sprawowanej funkcji publicznej poprzez nieusunięcie prof. Horbana ze stanowiska krajowego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych.

Czyn ten, podobnie jak wyżej wspomniany, został opisany w art. 231 KK. Warto nadmienić, że w przypadku działania sprawcy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega on karze co najmniej roku pozbawienia wolności, a górna granica kary to 10 lat.

– Warto też wspomnieć, że art. 304 par. 1 Kodeksu Postępowania Karnego wyraźnie stwierdza, że „każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa z urzędu”, a o takich mówimy, „ma społeczny obowiązek zawiadomić o nim prokuraturę lub policję” i Pan Poseł Grzegorz Braun z tego obowiązku się właśnie wywiązał – podkreśliła.

– Wspomnę też o ustawie o konsultantach medycznych, która jednoznacznie wymaga złożenia stosownego oświadczenia w kontekście ewentualnych powiązań z wszelkimi organami zajmującymi się działalnością leczniczą, handlową, dystrybucyjną, ale też dopuszczającą dane preparaty do obiegu, a także opiniującą specyfiki medyczne – dodała Marta Czech.

Całość konferencji poniżej.

One thought on “Grzegorz Braun bez litości! 15 zawiadomień do prokuratury. Szumowski, Horban, Simon pójdą siedzieć? [WIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *