Hotelarz z Zakopanego przerażony groźbami rządu PiS! „Błagam turystów, aby nie robili imprez”

Hotelarz z Zakopanego przerażony groźbami rządu PiS! „Błagam turystów, aby nie robili imprez”

Już widać pierwsze przypadki zastraszeń rządu PiS na przedsiębiorców w Zakopanem. Jako, że turyści tłumnie zawitali na Krupówki, to mimo wszytko hotelarze niepokoją się o swoją przyszłość. Jeden z nich apeluje do swoich klientów, by powstrzymali się od imprezowania. “Czerpcie garściami z tej pogody, ale nie róbcie imprez, za które hotelarze, ich dzieci i ich rodziny zostaną ukarane” – mówi niepewny jutra pan Karol.

Jak widzieliśmy w mediach Polacy tłumnie ruszyli w góry. Dlatego służby przygotowały się na kolejny „najazd” turystów do Zakopanego. W celu podkreślenia opresji rządu pojawiły się dodatkowe zastępy mundurowych.

Co prawda na miejscu pojawiło się wielu turystów, ale zamiast imprezować, zdecydowana większość wybrała sport i długie spacery. Ale wiadomo, żeby TVP Info miała o czym mówić, to policja informuje, że dochodziło do przypadków łamania zasad reżimu sanitarnego. Z kolei imprezowicze przenieśli się z ulic do hoteli i pensjonatów. Do niedzieli 21 lutego funkcjonariusze podjęli 249 interwencji.

Hotelarze przerażeni przyszłymi restrykcjami rządu

Okazuję się, że rządowi swoimi zapowiedziami kolejnych obostrzeń, udało się zastraszyć spora cześć przedsiębiorców. Zwłaszcza kolejnego lockdownu obawiają się  przedstawiciele branży hotelarskiej. Poluzowanie restrykcji było dla nich szansą na zarabianie, jednak tłumne imprezy mogą być zagrożeniem na przyszłość.

Jeden z zakopiańskich hotelarzy w rozmowie z Wirtualną Polską prosi turystów o spokojne spędzenie czasu w górach.

Błagam turystów: nie powtarzajcie tego procederu. Bawcie się, świętujcie, czerpcie garściami z tej pogody, chodźcie po górach, jeździjcie na nartach, ale nie róbcie imprez w otwartych przestrzeniach, za które hotelarze, ich dzieci i ich rodziny zostaną ukarane – zaapelował pan Karol.

Bo jak twierdzi wielu przedsiębiorców ponowne zamrożenie branży hotelarskiej będzie oznaczało wielu przypadkach bankructwo!

Kolejne zamknięcie nie tylko pozbawi hotelarzy możliwości zarobkowania w dalszym okresie, ale i nie pozwoli zamortyzować kosztów poniesionych na potrzeby otwarcia – stwierdził.

Źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *