Koniec 500+?! Kaczyński ma nowy “rewolucyjny” pomysł…

Koniec 500+?! Kaczyński ma nowy “rewolucyjny” pomysł…

Czy Prawo i Sprawiedliwość zrezygnuje z rozdawnictwa pod nazwą 500+? Choć do tej pory było to mało prawdopodobne, to jednak teraz może okazać się prawdą. Według plotek z ul. Wiejskiej, Jarosław Kaczyński żąda od swoich współpracowników nowego programu podnoszącego dzietność.

Nawet najgłupsze polityczne osobniki wiedzą, że bezpieczeństwo finansów publicznych zależy między innymi od zastępowalności pokoleń. Zdaniem przedstawicieli PiS lekarstwem na niski współczynnik urodzeń miał być program 500+. Liczby są jednak brutalne i nie pozostawiają suchej nitki na pomyśle.

Jak wskazują statystyki rozdawnictwo nie działa tak, jak chciałoby tego Prawo i Sprawiedliwość. Młodzi Polacy nie decydują się na dzieci tylko ze względu na fakt otrzymania co miesiąc 500 złotych.
Matematyka mówi jasno, w Polsce w 2020 roku urodziło się najmniej dzieci o 2004 roku.

Czy zatem Jarosław Kaczyński poszedł po rozum do głowy i nakazał powolne likwidowanie niedziałającego socjalu? Absulotnie nie, a wręcz przeciwnie! Według informacji, które pojawiają się wśród sejmowych korytarzy, coraz głośniej mówi się o scenariuszu waloryzacji 500+.

Na tapet brane są dwa pomysły. Jeden z nich to waloryzacja biorąca pod uwagę inflację. Taki sposób rozliczania miałby wejść w życie od 2023 roku. Drugi zaś to zwiększanie środków w sposób stały, tak jak jest to robione chociażby wobec podwyższania emerytury minimalnej.

Obydwa pomysły, według plotek, są obecnie analizowane przez działaczy PiS. Jeśli dojdzie wśród nich do porozumienia, to zapewne Mateusz Morawiecki na jednej z konferencji ogłosi kolejny “rewolucyjny” plan dla Polaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *