PiS w panice. Sąd w Sopocie uwalił ich obostrzenia – zakaz działalności niezgodny z prawem!

PiS w panice. Sąd w Sopocie uwalił ich obostrzenia – zakaz działalności niezgodny z prawem!

Plan rządu PiS sypie się jak domek z kart? Okazuję się co było wiadomo od dawna, że działania rządu są bezprawne! Sąd Rejonowy w Sopocie stwierdził, że zakaz prowadzenia działalności gospodarczej możliwy jest wyłącznie w przypadku wprowadzenia stanu klęski żywiołowej czy stanu wyjątkowego. W związku z tym uniewinniona została menedżerka klubu, która otworzyła dyskotekę pomimo lockdownu. Władze PiS w panice.

PiS poprzez lockdowny i coraz większe restrykcje niszczy polska gospodarkę. Okazuję się, że robi to bezprawnie! Postanowienie sądu dotyczy wydarzeń z 8 listopada 2020 roku. Wtedy w Sopocie odbywała się dyskoteka, choć rząd Mateusza Morawickiego poprzez rozporządzenia takich praktyk zakazał.

Oczywiście opresyjny aparat władzy niemal natychmiast wysłał do lokalu zastępy policja, która informowała o końcu imprezowania. Potem w ruch poszły długopisy i karteczki, wszystkich spisano, następnie raporty wysłano  do sanepidu. A sam sanepid jak to ma w zwyczaju skierował do sądu wniosek o ukaranie menedżerki klubu karą w wysokości 30 tysięcy złotych.

Sad uniewinnił menadżerkę

Rząd PiS mocno się zdziwił, bo teraz Sąd Rejonowy w Sopocie uznał za bezprawne zarzuty względem menadżerki lokalu. Wniosek uznał za błędny i menedżerkę klubu uniewinnił.

– Analiza treści rozporządzenia Rady Ministrów nie pozostawia wątpliwości, iż ogranicza ono w istotnym stopniu elementarne prawa i wolności. Wprowadzenie zakazu prowadzonej działalności gospodarczej w postaci organizowania dyskotek jest ograniczeniem wolności gospodarczej – napisał sąd w uzasadnieniu decyzji.

Dla nas to żadne zaskoczenie bo o bezprawności działań PiS co rusz informują politycy Konfederacji czy wszelacy eksperci prawa.  Wszelkie nakazy i zakazy wydawane na podstawie rozporządzenia są niekonstytucyjne i zgodnie z prawem nie obowiązują!

– Zaistniała sytuacja epidemiologiczna mieściła się w katalogu zdarzeń, które uprawniały do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej w oparciu o ustawę z dnia 18 kwietnia 2002 roku o stanie klęski żywiołowej. Pomimo zaistnienia przesłanek do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej władza wykonawcza nie zdecydowała się na wprowadzenie tego stanu, wprowadzając jedynie stan epidemii – czytamy dalej .

Pełne uzasadnienie sądu przedstawił na Twitterze Patryk Wachowiec z FOR.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *