Segregacja ludzi na zaszczepionych i nie rozpoczęta! Pierwsza linia lotnicza wprowadza takie przepisy dla pasażerów

Segregacja ludzi na zaszczepionych i nie rozpoczęta! Pierwsza linia lotnicza wprowadza takie przepisy dla pasażerów

No i się zaczęło! Widzimy jaką dobrowolność szczepień mają ludzie. Izraelskie linie lotnicze Israir, jako pierwsze na świecie, chcę wpuszczać na pokład wyłącznie osoby zaszczepione przeciw COVID-19 oraz ozdrowieńców! Czy to początek nowego trendu?

Jako, że nakłaniane nie działają na większość społeczeństwa coraz więcej krajów i prywatnych firm zaczyna wymuszać na ludziach zaszczepienie się przeciw Covid-19 siłą. Teraz powrócił temat podróży lotniczych tylko dla zaszczepionych.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu prezes australijskich linii lotniczych Qantas, był zdania, że szczepienia na koronawirusa będą obowiązkowe dla podróżujących. Dodał, że według jego wiedzy nad wprowadzeniem podobnych rozwiązań zastanawiają się także inne linie lotnicze. Wtedy to bagatelizowano, dziś już pomału wchodzi to w życie.

Okazuje się, że linia Israir, jako pierwsza na świecie, rzeczywiście chce wprowadzić program pilotażowy z lotami tylko dla zaszczepionych pasażerów. Na czym dokładnie miałoby to polegać?

Podróż samolotem tylko dla zaszczepionych pasażerów

Jak podaje serwis Fly4free.p co prawda ta segregacja ma dotyczyć na razie wyłącznie lotów na trasie z Tel Awiwu do Ejlatu. Połączenie to nie zostało wybrane przypadkowo, bo władze Izraela zezwoliły właścicielom hoteli w popularnym kurorcie nad Morzem Czerwonym na ponowne otwarcie obiektów po trwającym od grudnia lockdownie.

Jak podaje “Fly4free.pl, loty dla zaszczepionych będą najprawdopodobniej realizowane we wtorki, a ceny biletów mają się zaczynać od 143 izraelskich szekli, czyli około 160 złotych. To jest pierwszy krok, jeżeli nie będzie oporu społecznego, a eksperci to właśnie zakładają, to segregacja pasażerów pójdzie pełna parą.

To, że ta linia znajduję się w Izrael nie dziwi. Bowiem ten kraj jest w światowej czołówce, jeśli chodzi o szczepienie obywateli. Już prawie połowa z 9,3 mln mieszkańców tego kraju otrzymała już przynajmniej jedną dawkę szczepionki, a 3 mln obywateli otrzymało już drugą dawkę.

Rząd chwali się, że jak zostanie utrzymane takie tempo to ponad 90 proc. mieszkańców przyjmie dwie dawki do końca kwietnia. Oznacza to, że już niedługo “paszporty szczepień” dla większości obywateli Izraela nie będą problematyczne.

Izrael wprowadza “zieloną przepustkę” dla zaszczepionych

I tu kolejna kontrowersyjna sprawa. W Izraelu wpadli na pomysł “zielonego paszportu, czyli ozdrowieńcy i zaszczepieni przeciwko Covid-19, będą mogły korzystać z siłowni i basenów, uczestniczyć w wydarzeniach sportowych, kulturalnych i religijnych, przebywać w hotelach i w synagogach. Osoby które nie chcą się szczepić mają problem. Ale podkreślmy sczepienia nie są obowiązkowe!

One thought on “Segregacja ludzi na zaszczepionych i nie rozpoczęta! Pierwsza linia lotnicza wprowadza takie przepisy dla pasażerów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *