Horban śmieje się nam w twarz. Wprost mówi, że PiS rujnuję gospodarkę! “Celem w demolowaniu życia społecznego i gospodarczego, jest uchronienie ludzi”

Horban śmieje się nam w twarz. Wprost mówi, że PiS rujnuję gospodarkę! “Celem w demolowaniu życia społecznego i gospodarczego, jest uchronienie ludzi”

Horban śmieje się nam w twarz, podczas wywiadu w Polskim Radiu, sam dobrze wie, że rząd swoimi decyzjami niszczy polska gospodarkę! “Po co w ogóle robimy ten cały kram pod tytułem “lockdown”? Otóż celem takich naszych działań polegających na demolowaniu życia społecznego i gospodarczego, co tu dużo ukrywać, jest uchronienie ludzi przed śmiercią” – powiedział w radiowej główny doradca premiera ds. COVID-19.

Przypomnijmy, że wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że ograniczenia praw obywatelskich i możliwości prowadzenia działalności gospodarczej, wprowadzone w związku z koronawirusem SARS-CoV-2, zostaną przedłużone o kolejne dwa tygodnie.

Co więcej zagroził, że w województwie warmińsko-mazurskim restrykcje mają zostać zaostrzone. W całym kraju do zasłaniania ust i nosa nie będzie można wykorzystywać przyłbic, kominów czy chust, lecz jedynie maseczek. Oczywiście poza Sejmem, bo politycy są lepsi i mogą nosić przyłbice. Taka piękna hipokryzja władzy.

Prof. Andrzej Horban udzielił wywiadu Polskiemu Radiu, gdzie zapytano go o ogłoszone zmiany przewodniczący Rady Medycznej nie zgodził się z opinią, że regionalizacja to nowa strategia.

– W ramach nowej strategii powracamy do starej. Sytuacja zmienia się dynamicznie, bo epidemia jest dynamiczna i trwa już rok, w związku z tym nasze doświadczenia są inne i możliwości działania są zupełnie inne. Nie ma sensu w tym momencie z siekierą biegać na jednego biednego wirusa – powiedział prof. Andrzej Horban.

Dalej doradca rządu dodaje, że wzrost liczby zakażeń w woj. warmińsko-mazurskim może wynikać z tego, że wcześniej w regionie “nie było zbyt dużo zakażeń”.

– Jeżeli nie zbyt dużo zakażeń to nadal jest grupa ludzi, która jest podatna na zakażenie. Tam, gdzie było dużo zakażeń, 25-35 proc. społeczeństwa jest już odporna, przeszła (zakażenie), w związku z tym nie zachoruje drugi raz – powiedział szef Rady Medycznej dodając, że “w województwach północnych tego nie było”.

Czemu stosowanie kominów do zasłaniania ust i nosa zostaje zakazane prawie rok po pojawieniu się koronawirusa w Polsce?

– Póki te przyłbice były używane przez relatywnie niewielką liczbę osób, często przez panie, którym urody dodawały, to jeszcze można było to ścierpieć, natomiast w momencie, kiedy zaczęły się przyłbice pojawiać częściej, a z drugiej strony mamy do czynienia z bardzo zaraźliwym wariantem wirusa, to trzeba się na coś zdecydować – odparł prof. Andrzej Horban.

Horban wie, że rząd PiS niszczy polską gospodarkę

– Po co w ogóle robimy ten cały kram pod tytułem “lockdown”? Otóż celem takich naszych działań polegających na demolowaniu życia społecznego i gospodarczego, co tu dużo ukrywać, jest uchronienie ludzi przed śmiercią – zaznaczył.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *