Genialne wystąpienie Korwina-Mikke w Sejmie! Ze łzami w oczach powiedział “Nie o taka Polskę walczyłem” [WIDEO]

Genialne wystąpienie Korwina-Mikke w Sejmie! Ze łzami w oczach powiedział “Nie o taka Polskę walczyłem” [WIDEO]

Janusz Korwin-Mikke dał genialne wystąpienie o działaczach antykomunistycznych w Sejmie. “Walczyłem o to, żeby nie rządziły zasady komunistyczne tylko prawo rzymskie, które mówi: Nikt nie może być sędzią we własnej sprawie. Wy tego nie rozumiecie, bo w demokracji obowiązuje zasada: Jak ktoś się samemu nie upomni, to nie dostanie – powiedział lider Konfederacji.

– Wysoka izbo, pewnie nie zrozumiecie co mówię, ale jednak to powiem. Otóż wysoka izbo, gdzieś tak w 1947 roku Michał Przyboś, poeta komunistyczny, ale awangardowy a nie stalinowski, przymierał głodem, bo kto wtedy czytał awangardę? Jego przyjaciele zatem poszli do ministra kultury, bo to już był kraj komunistyczny więc to ministerstwo już było. Więc idą do tego ministra i mówią, że trzeba temu Przybosiowi jakoś pomóc, by miał z czego żyć. Bo on jest człowiek godny, on nie pójdzie poprosić i zapomogę – zaczął Korwin-Mikke.

– Urzędnik oczywiście był zachwycony pomysłem. Towarzyszowi Przybosiowi trzeba dać, niech przyjdzie i napisze podanie. Tutaj (w Sejmie -red.) panuję dokładnie taka sama mentalność jak w komunistycznym ministerstwie kultury. Jak tu słyszę, jak Wy tu się rozpływacie jak to myśmy walczyli o wolną Polskę! Ja poszedłem siedzieć po raz pierwszy prawie 57 lat temu w 1964 roku – zauważa prezes.

– I Wy wszyscy się tu rozpływacie jak trzeba pomóc tym ludziom (opozycjonistom antykomunistycznym -red.) Ale czy wyście o tym pomyśleli? Nie! Dopiero wtedy żeście się ruszyli, jak jacyś ludzie rezygnują ze swojej godności napisali, że potrzebują pieniędzy. To wtedy żeście sie dopiero ruszyli. Sami żeście o tym nie pomyśleli, jeszcze śmiecie mówić, że Wy tym ludziom godność przywracacie – powiedział ostro polityk.

Nie o taką Polskę walczyłem

– To jest na prawdę skandal! Jeszcze tutaj Pani senator przyszła i powiedziała, że to jest napisane dokładnie według takiego projektu jaki przynieśli opozycjoniści. Ja walczyłem o to żeby nie rządziły zasady komunistyczne, tylko prawo rzymskie, które mówi: nikt nie jest sędzią we własnej sprawie. To WY powinniście taki projekt napisać! A nie zmuszać ludzi, żeby się w swojej własnej sprawie mieli upominać – zauważył poseł Konfederacji.

– Wy tego nie zrozumiecie! W demokracji panuję zasada, że jak ktoś sam się o siebie nie upomni to nie dostanie. Ale ja nie o taką Polskę walczyłem! – powiedział łamiącym się głosem Janusz Korwin-Mikke.

Poniżej całość tego genialnego przemówienia.

2 thoughts on “Genialne wystąpienie Korwina-Mikke w Sejmie! Ze łzami w oczach powiedział “Nie o taka Polskę walczyłem” [WIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *