USA zdradziło Polskę ws. Nord Stream 2. Putin i Merkel triumfują “Biden skapitulował”

USA zdradziło Polskę ws. Nord Stream 2. Putin i Merkel triumfują “Biden skapitulował”

Po raz kolejny widzimy jak USA ma nas za nie sojusznika, ale sługę, którego jak przydarzy sie konkretna oferta można kopnąć w tyłek. I teraz administracja Joe Bidena praktycznie skapitulowała w sprawie budowy gazociągu Nord Stream 2 – tak twierdzi Eurointelligence. Sprzedali nas za dobre kontakty z Niemczmy?

Po raz kolejny służalczość Polski względem USA przeniesie nam tylko straty, pokłócenie sie z sąsiadami i upokorzenia na arenie międzynarodowej.

Bowiem brukselska wywiadownia gospodarcza Eurointelligence twierdzi, że sprawa Nord Strem 2 jest niemal przesądzona. wnioskuję ona tak ze względu na treści raportu amerykańskiego Departamentu Stanu, który został niedawno przedstawiony Kongresowi.

“Departament Stanu USA przekonał sam siebie, że istnieje eleganckie rozwiązanie problemu Nord Stream 2. Przedstawił Kongresowi raport, w którym podtrzymuje istniejące sankcje wobec 18 firm, w większości rosyjskich, ale nakłada moratorium na nowe sankcje. Administracja twierdzi, że zachowuje prawo do nakładania nowych sankcji w dowolnym momencie, ale zamiast tego chce kontynuować zakulisową dyplomację” – wnioskuje Eurointelligence.

Oznacza to nie mniej nie więcej sukces niemieckich negocjatorów. Przypomnijmy, że właśnie Niemcy wraz z Rosją chcą budować Nord Stream 2 by ominąć Polskę i kraje bałtyckie w dostawach ropy i gazu.

Brukselska wywiadownia podkreśla, że takie podejście USA może ułatwić ukończenie i certyfikację gazociągu.

“Faktyczna kapitulacja administracji Bidena oznacza również koniec ponadpartyjnego konsensusu w Kongresie USA. Republikanie oskarżają administrację Bidena o działanie wbrew woli Kongresu i zagrażanie bezpieczeństwu USA poprzez wspieranie uzależniania się Europy od rosyjskich nośników energii” – czytamy dalej w raporcie Eurointelligence.

W ocenie wywiadowni, nie można wykluczyć, że w Waszyngtonie brakuje świadomości, że Niemcy wcale nie zamierzają odwdzięczyć się za ten prezent.

“Kiedy gaz już popłynie, nie będzie się dało włączyć ropy i gazu w sankcje przeciwko Rosji. Niemcy nie sprzymierzą się również z USA w sprawie Chin, biorąc pod uwagę, że Chiny są największym rynkiem eksportowym dla Niemiec, które są też zależne od chińskiej technologii telekomunikacyjnej. Nie zobaczymy też znaczącego wzrostu niemieckich wydatków na obronę przy jakiejkolwiek możliwej do przewidzenia konstelacji koalicyjnej” – dodają autorzy raportu i podsumowują:

“Zatem ten konflikt kończy się wynikiem 3:0 dla Niemiec”.

Resumując budowa rurociąg pod wieloma względami pozostaje w wyraźnej sprzeczności z interesem polskim. Bo po pierwsze  Polska straci na znaczeniu jako kraj tranzytowy rosyjskiego gazu do Europy Zachodniej. A dodatkowo gazociąg Nord Stream udaremni realizacje alternatywnych projektów Jamał II i rurociągu Amber. Co więcej, konflikt z Rosją mógłby wpłynąć negatywnie na bezpieczeństwo energetyczne Polski.

No to rząd PiS musi być dumny, że postawił wszystkie karty na “przyjaciół” z Waszyngtonu. Jak mamy takich “przyjaciół” to aż strach pomyśleć jakich mamy wrogów…

Źródło: money.pl

One thought on “USA zdradziło Polskę ws. Nord Stream 2. Putin i Merkel triumfują “Biden skapitulował”

  1. Tak to jest jak szuka się “wroga na siłę”, a złote interesy przepływają z prądem “koło nosa”. Sąsiedzi “źli”, dyplomacji międzynarodowej zero, umowy handlowe, “to szukamy daleko, a mamy blisko”. Grunt to “złote interesy dla kraju”, co się dotknie to “obcy” korzysta, teraz mamy nową “igłową erę”, opatmrta o to “co ktoś ogłosił, ale nie wie do końca, co”, i trzask “Globalne kopiarki ruszyły pseudo-autorytety, pseudo-filantropi i wszyscy” razem przeciwko nauce, biologii, zdrowemu rozsądkowi, prawom wolnego człowieka, hurra, wyżyjemy się na “żywcu, ludzkość, dźwignią handlu” Jakie, to smutnie, że korupcja wyparła, godność człowieka, honor, zdrowy rozsądek, logikę i spadła, do poziomu “rasizmu z targowiska” i jeszcze, nie widzi, że te “koryta, nie zawsze, są dożywotnie” Globalna Żenada

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *