Presja na niezaszczepionych wzrasta! Kto w tym kraju się nie zaszczepi będzie szykanowany

Presja na niezaszczepionych wzrasta! Kto w tym kraju się nie zaszczepi będzie szykanowany

Po raz kolejny widzimy, że dobrowolność szczepień to mit. Niezaszczepieni w Izraelu będą wprost szykanowani. Przegłosowano tam prawo, które umożliwia udostępnianie danych osobowych osób niezaszczepionych na koronawirusa lokalnym samorządom! Ma to na celu na niezaszczepionych wymusić presję społeczna zaszczepienia się.

Sytuacja osób niezaszczepionych w Izraelu robi się mówiąc delikatnie nie ciekawa. Knesset właśnie przegłosował nowe prawo, wprowadzane na okres trzech miesięcy, który obliguję izraelski resort zdrowia do ujawnienia ministrowi edukacji oraz oddziałom Ministerstwa Pracy, Spraw Socjalnych i Opieki Społecznej informacji o osobach, które nie są zaszczepione.

Oficjalnie te dane mają być wykorzystane, by zachęcić obywateli do szczepienia się przeciwko Covid-19. W praktyce nie zdziwimy się jak urząd Spraw Socjalnych i Opieki Społecznej nagle nie wymusi na ubogich mieszkańcach przyjęcia dawki szczepionki. Bo jeśli nie? To kto wie, może zasiłki przestaną być wypłacane?

Co więcej według tej ustawy upoważnione podmioty otrzymają nazwiska, numery identyfikacyjne, adresy i numery telefonów niezaszczepionych. Natomiast ci, którzy przyjęli pierwszą dawkę, ale spóźnili się z przyjęciem drugiej, w ramach akcji, otrzymają datę ponownego podania pierwszej dawki.

Jak podkreślają politycy nowe prawo ma być wykorzystane wyłącznie w celu zachęcania obywateli Izraela do szczepień. Ma to ograniczyć naruszenia prywatności oraz zapobiec niewłaściwemu użyciu tych informacji. Po wykorzystaniu dane będą usunięte – nie później niż 60 dni po wpłynięciu do systemu. Jak będzie w rzeczywistości – zobaczymy.

Politycy już odbierają nam wolność, twierdząc, że prawo do życia jest ważniejsze od prywatności…

– Czy prawo do prywatności jest ważniejsze od życia? Usunęliśmy z ustawy przekazywanie informacji o dzieciach i osobach, które otrzymały dwie dawki szczepionki. Wszystkie pozostałe dane zostaną zniszczone dwa miesiące po ich przekazaniu. Nikt nie ma prawa narażać życia kogoś innego, ponieważ chce iść na imprezę lub demonstrować. Świętość życia jest ponad wszystko – powiedział z mównicy sejmowej Haim Katz z partii Likud.

Jak podkreślał szef Komisji Pracy, Zdrowia i Opieki Społecznej, „pandemia nie działa zgodnie z logiką”.

– Uderza wszędzie, gdzie może. Początkowo uderzyło to w dorosłych, a teraz [uderza] młodych ludzi. Sklepy są zamknięte, a gospodarka ucierpiała – tu i na całym świecie. My, sprawujący mandat społeczny, aby poprawić jakość życia wszystkich, musimy podejmować decyzje (…) Szczepienia są koniecznością, a prawo to ma na celu zwiększenie liczby szczepień wśród tych, którzy mają wrażenie, że nie muszą się szczepić – dodał.

Źródła: PCh24.pl

3 thoughts on “Presja na niezaszczepionych wzrasta! Kto w tym kraju się nie zaszczepi będzie szykanowany

  1. “pandemia nie działa zgodnie z logiką”
    Oczywiście że nie działa, bo nie ma żadnej pandemii. Więc jak coś, czego nie ma może działać zgodnie z logiką?

  2. Bzdury. Nikt nikomu nie każe się sczepić. Ja się nie zaszczepie, nikt mnie o to również nie pyta. Problem maja ludzie po 65 roku, ale to ich wybór.

  3. Izraelem nie rządzą Izraelici, tylko ci których poprzez Armię Gen. Andersa wrzucił Stalin (2600 full uzbrojonych swoich),a reszta takich samych dołączyła później. I to oni a nie izraelici zrobili Palestyńczykom to ,co trwa do dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *