Co za awantura! Zamieszki w Dublinie! Policja starła się z protestującymi przeciw obostrzeniom! [WIDEO]

Co za awantura! Zamieszki w Dublinie! Policja starła się z protestującymi przeciw obostrzeniom! [WIDEO]

Ludzie w Irlandii mają dość katastrofalnych dla gospodarki obostrzeń koronawirusowych. Rząd po raz kolejny przedłużył restrykcje, więc ludzie wyszli na ulicę żeby zaprotestować. Podczas marszu doszło do zamieszek z policką w okolicy Grafton street w Dublinie. Pięści i pałki poszły w ruch.

Ludzie protestują przez decyzję rządu o przedłużeniu obostrzeń. Bowiem w Irlandii najwyższy poziom restrykcji koronawirusowych zostaje przedłużony co najmniej do 5 kwietnia. Od początku marca rozpocznie się stopniowy powrót uczniów do nauki w trybie stacjonarnym – ogłosił we wtorek wieczorem premier tego kraju Micheal Martin.

Zatem w mocy pozostają nakaz pracy z domu, jeśli jest to możliwe, oraz zakaz oddalania się na dalej niż 5 km od domu, o ile nie jest to uzasadnione ważnymi powodami. Ewentualne złagodzenie restrykcji nastąpi dopiero 5 kwietnia.

Taki ruch rządu spowodował protesty w Dublinie. W samym centrum miasta odbył się protest przeciwko blokadzie Irlandii. Wokół protestujących zebrały się duże siły policyjne.

Iskrą, która spowodowała wybuch agresji, miała być rzucona przez jednego z protestujących raca, wycelowana w policjanta. Wtedy około godzinny 15:00 doszło do starcia protestujących z funkcjonariuszami Gardy. W ruch poszły pałki, psy policyjne i gaz.

W kierunku funkcjonariuszy rzucane były różne przedmioty. Z powodu walk z policją wyszło trzech rannych policjantów. Jeden jest hospitalizowany. Aresztowano 23 demonstrantów. Policja rozgoniła tłum protestujących koło godzinny 16.

Poniżęj nagranie.

One thought on “Co za awantura! Zamieszki w Dublinie! Policja starła się z protestującymi przeciw obostrzeniom! [WIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *