Kolejny skok na kasę! Zapłacimy kaucję za … plastikowe butelki! Zobacz, ile…

Kolejny skok na kasę! Zapłacimy kaucję za … plastikowe butelki! Zobacz, ile…

To już pewne, po podatku cukrowym i znacznej podwyżce cen napojów teraz przyjdzie czas na … kaucję od plastikowych butelek. Wdrożenie zapowiedział już wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

Przypomnijmy, od 1 stycznia 2021 roku producenci muszą płacić 800 euro od każdej tony nieprzetworzonego plastiku. To jednak za mało, a Unia Europejska cały czas krzyczy, że musimy ograniczyć produkcję plastikowych śmieci. Co zatem zamierza zrobić rząd? Zniechęcić Polaków do kupowania butelek podwyższając ich ceny.

Według wstępnych informacji kaucja za plastikową butelkę wynosić będzie od 1 do 2 złotych. Tyle zapłacimy przy zakupie napoju i w teorii, tyle też odzyskamy, jeśli takową butelkę zwrócimy.

Jak można się domyślać, nie będzie to jednak tak łatwe jak chociażby u naszych zachodnich sąsiadów, gdzie taka kaucja już teraz obowiązuje. Tam praktycznie na każdym kroku znaleźć można maszyny, do których można wrzucać butelki. W Polsce, na dzień dzisiejszy takowych praktycznie nie ma. Trudno sobie wyobrazić, abyśmy przemierzali kilka kilometrów, tylko po to, aby wyrzucić plastikową butelkę.

3 thoughts on “Kolejny skok na kasę! Zapłacimy kaucję za … plastikowe butelki! Zobacz, ile…

  1. Kopiuj wklej z Niderlandów wprowadza morawiecky… Kaucja na butelki plastikowe nie jest zła dzięki temu większość z nich wraca do maszyny w sklepie i można je później przerobić, więc jest to szansa dla kolejnych firm. Ktoś ktoś kto zacznie biznes z maszynami może zrobić dobre pieniądze

  2. bardzo dobry pomysł, w KOŃCU
    na zachodzie juz dawno jest to wprowadzone i od razu rozwiązał się problem z walającymi się pustymi butelkami, a u nas gdzie nie spojrzeć to syf i pełno butelek się walą…
    POPIERAM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *