Politycy PiS śmieją się nam w oczy! Rujnują gospodarkę ale sobie wypłacili 23 MILIONY premii!

Politycy PiS śmieją się nam w oczy! Rujnują gospodarkę ale sobie wypłacili 23 MILIONY premii!

Politycy PiS nie swoimi decyzjami niszczą ludziom biznesy, doprowadzają ludzi do depresji. Pandemia, kryzys, zamykane firmy, upadające restauracje, lockdown. Polacy w tych chorych koronkowych czasach ledwo wiążą koniec z końcem. Ale władza baluję! Prezes NIK rozdał 23 mln złotych na nagrody… oto państwo PiS.

Koronaświrus dotknął finansowo niemal każdego Polaka, przedsiębiorcy albo byli zmuszeni zamknąć biznes, albo ledwo wiążą koniec z końcem. Przez lockdown i chore obostrzenia, rząd PiS zabrania nam pracować! Ale nie wszyscy mają źle -prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś śmieje się z Polaków bo jego kryzys nie dotyczy. Za pieniądze podatnika baluję i teraz bez żenady rozdał w NIK 23 mln złotych premii pracownikom. Można się bawić?

Banaś za pieniądze podatnika baluje

Jak podaje “Fakt” nagrody finansowe dostało 1566 pracowników NIK. Każdy otrzymał ekstra dodatek do pensji w wysokości 1224 zł. Jednak to nie koniec.

Więcej wypłacono wiceprezesowi NIK – średnio 3700 zł miesięcznie. W sumie na nagrody przeznaczono 23 mln zł. To aż o 2 miliony złotych więcej niż w 2019 r., czyli jeszcze przed wybuchem pandemii! A przypomnijmy, że premier Morawiecki w Sejmie mówił do obywateli, że w tych ciężkich czasach trzeba zacisnąć pasa…

Fakt dodaje również, że przeciętna płaca w NIK to 8,6 tys. zł, a najlepiej opłacani pracownicy dostają ponad 14,2 tys. zł miesięcznie. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że „Eldorado będzie ukrócone”, bo rząd PiS skasował fundusz nagród i takie premie będą mogły być wypłacane tylko w  wyjątkowych przypadkach. Ale spokojnie Banaś akurat w tej sprawie będzie kreatywny.

Źródło: fakt.pl

2 thoughts on “Politycy PiS śmieją się nam w oczy! Rujnują gospodarkę ale sobie wypłacili 23 MILIONY premii!

  1. Skąd, My, to znamy “czy się śpi, czy się leży”, premia od podatnika się należy. Grunt, że nie trzeba myśleć, a “Globusy Alergiczni na ludzkość”, wymyślą następną korupcję i stek bzdur bez pokrycia. Globalna Żenada.

  2. Jak nie trzy w jednym ,to uśmiech Azjaty i też czarne oczy . Wychodzi na to, że urodzony ąrabski źrebak nie jest arabem tylko tarpanem.Według herbarza Leszczyca w I i w II Rzeczpospolitej nie istniało nazwisko “Morawiecki”.Istniało i może dalej istnieje nazwisko Morawski.Herbarz ten jest wiarygodny co najmniej z dwóch powodów:1-za oryginałem uganiają się bibliofile.2-podaje nawet nazwiska z Ziemi Witebskiej jak i z Ziemi Nowogrodzkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *