Polska wyprodukuje szczepionkę przeciw COVID-19! Rząd PiS pieniędzmi podatników sfinansuje inwestycje

Polska wyprodukuje szczepionkę przeciw COVID-19! Rząd PiS pieniędzmi podatników sfinansuje inwestycje

Polacy nie gęsi i swoją szczepionkę mieć będą? Z pieniędzy podatników rząd PiS ma wyprodukować szczepionkę przeciwko COVID-19. Rząd ma sfinansować inwestycję firmy Mabion. Chodzi o dziesiątki milionów złotych.

No i stało się, po masowej produkcji maseczek przez grupę Orlen, rząd PiS wchodzi w szczepionki przeciw Covid-19. Politycy zmuszają Nas do przymusowych sczepień, poprzez wprowadzanie lockdownów czy chorych obostrzeń, które niszczą gospodarkę kraju.

Od miesięcy trwa proces szczepień przeciwko koronawirusowi, do którego przystępują poszczególne grupy zawodowe oraz wybrane roczniki. Również pracodawcy pomału zaczynają wymuszać zaszczepienie sie pracowników (żłobki, szpitale, wojsko).

Polska szczepionka na koronawirusa

Rząd za pieniądze podatnika niedługo pochowali się polska szczepionką na koronawirusa. Bowiem niedługo na rynku pojawi się szczepionka wyprodukowana w Polsce.

Polska firma biotechnologiczna Mabion będzie produkować w kraju szczepionkę przeciw COVID-19, stworzoną przez amerykańską firmę Novavax. Umowa obejmuje transfer technologii i próby techniczne dotyczące produkcji antygenu kandydata na szczepionkę przeciw koronawirusowi.

Mabion na bazie porozumienia z Polskim Funduszem Rozwoju otrzyma do 40 mln zł na zwiększenie mocy produkcyjnych. Szczepionka Novavax jest obecnie w procesie rejestracji w Europejskiej Agencji Leków.

Paweł Borys potwierdził, że PFR sfinansuje inwestycję. Transfer technologii ma się odbyć w drugim kwartale 2021 roku. Środki od Polskiego Funduszu Rozwoju pozwolą polskiej firmie zwiększyć moce produkcyjne.

Projekt dotyczący finansowania Mabionu jest teraz priorytetowy. Jest szansą, aby rozpocząć produkcję szczepionki w Polsce. Inwestycja w kwocie 40 mln zł przyczyni się do tego, że Mabion będzie mógł podwoić moce produkcyjne w tym roku, na tym się najbardziej koncentrujemy – powiedział Paweł Borys.

Źródło: radiozet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *