Robi się groźnie. Władimir Putin GROZI Europie i USA! Zapowiada brutalny odwet

Robi się groźnie. Władimir Putin GROZI Europie i USA! Zapowiada brutalny odwet

Władimir Putin ostro się wściekł! Rosji odpowiedziała na sankcje nałożone przez  Stany Zjednoczone i Unię Europejską. Poszło o uwięzienie lidera opozycji Aleksieja Nawalnego w kolonii karnej. Moskwa zamierza odwet i wprowadzenie własnych sankcji na USA i UE.

USA i UE nałożyły dotkliwe sankcje na Rosję, za umieszczenie lidera opozycji Aleksieja Nawalnego w kolonii karnej. Jak powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, sankcje są „ ingerencją w sprawy wewnętrzne Rosji” i Moskwa zamierza w odpowiedzi wprowadzić swoje własne, wymierzone w USA i Unię.

„Uzgodnimy sankcje (…), zostaną one zatwierdzone, a następnie – ogłoszone i poinformujemy o nich naszych oponentów” – zagroził Pieskow, ale nie doprecyzował, o jakie dokładnie sankcje chodzi.

Nic nie zrobiliśmy Nawalnemu

Kreml po raz kolejny informuję, że władze Rosji nie maczały palców w próbie otrucia Nawalnego. Przypomnijmy, że Aleksiej Nawalny poczuł się źle podczas lotu samolotem, wtedy trafił do szpitala w Rosji. Tam co prawda wykluczono otrucie nowiczokiem, ale w innym szpitalu w Berlinie tą szkodliwą substancję wykryto.

Tam z kolei lekarze stwierdzili, że do otrucia nowiczokiem doszło. Z osobistego śledztwa Nawalnego wynika, że otrucie dopuścili się funkcjonariusze rosyjskich służb na polecenie Putina. Lider opozycji wprost oskarżył prezydenta Rosji o to, że ten próbował go zabić.

Dodajmy, że mimo sprzeciwu miezunarodowych organizacji Aleksieja Nawalnego skazano na trzy lata w kolonii karnej za rzekomą defraudację funduszy Ives Rocher.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *