Ostro na linii Putin – Biden! Jest odpowiedź z Rosji. “Relacje są bardzo złe”

Ostro na linii Putin – Biden! Jest odpowiedź z Rosji. “Relacje są bardzo złe”

To zdecydowanie nie są spokojne dni na linii Waszyngton – Moskwa. Nazwanie Władimira Putina “zabójcą” nie mogło odbyć się bez echa, szczególnie, że słowa te padły z ust Joe Bidena! Teraz doczekaliśmy się odpowiedzi Kremla.

Przypomnijmy, Prezydent USA nazwał Władimira Putina “zabójcą” w trakcie wywiadu udzielanego stacji ABC News. Biden bardzo ostro opowiadał m.in. o ingerencji Rosji w wybory w Stanach Zjednoczonych i próbie przechylenia wyniku na korzyść Donalda Trumpa.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Władimir Putin udzielił jej w trakcie wideokonferencji zorganizowanej w 7 rocznicę anektowania Krymu.

Przywódcy USA są zdeterminowani, aby utrzymywać z nami pewne stosunki, ale w kwestiach, które są interesujące dla samych Stanów Zjednoczonych i na ich warunkach – podkreślił.

Co do wypowiedzi mojego amerykańskiego kolegi, tak jest rzeczywiście, jak powiedział, znamy się osobiście. Co bym mu odpowiedział? Powiedziałbym mu: bądź zdrowy! Życzę mu dobrego zdrowia. Mówię to bez ironii i bez żartów – dodał.

Wcześniej temat na kremlu był podejmowany również przez Dmitrija Pieskowa, rzecznika prasowego prezydenta Rosji. Nazwał on relacje USA – Rosja “bardzo złymi”.

One thought on “Ostro na linii Putin – Biden! Jest odpowiedź z Rosji. “Relacje są bardzo złe”

  1. No cóż dyplomacji od Pana Putina i Ławrowa, powinno uczyć się wielu, a “pseudo_przyjaciele” tego świata, jak zwykle, jedna i ta sama strategia, oskarżyć wyimaginowanymi zarzutami, skłócić państwa, i ograbić z wszystkiego, systemem dziel i rządź, giełdami, piramidami – lichwy, myślą, że dalej pojadą na tym wózku, nic mylnego “wózek już gubi i kółka”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *