Putin w Wielkanoc uderzy na Ukrainę?! Tysiące sprzętu wojskowego 50km od granicy

Putin w Wielkanoc uderzy na Ukrainę?! Tysiące sprzętu wojskowego 50km od granicy

To może być początek przygotowań do kolejnej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę – mówią wojskowi eksperci. Od kilku dni na teren Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej zmierza tysiące sztuk ciężkiego sprzętu. Reagują już nie tylko media, ale także politycy.

Utrzymuje się agresywna polityka Federacji Rosyjskiej w stosunku do Ukrainy. Na dzień 30 marca wzdłuż granicy ukraińsko-rosyjskiej i na pewnej części terytorium kraju znajduje się dwadzieścia osiem rosyjskich grup batalionowych – mówił szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, generał Rusłan Chomczak.

W trakcie posiedzenia Rady Najwyższej Ukrainy przyjęto projekt ustawy w sprawie natychmiastowego powołania do służby rezerwistów. Ogłoszenie “szczególnego stanu” ma zmobilizować tysiące mężczyzn w ciągu 24 godzin.

Władimir Putin najprawdopodobniej jest gorzko rozczarowany swoją błędną kalkulacją. Cztery lata temu, w ciągu kilku tygodni, mógł łatwo okupować dużą część Ukrainy. Jednak wierząc, że Ukraińcy są „sztucznym narodem” na czele z „faszystami”, uważał, że inwazja nie jest konieczna, a państwo samo się załamie. Teraz Ukraińcy codziennie wykazują swoje gorące pragnienie na zawsze wyrwać się z rosyjskiej strefy wpływów. Inwazja może być jedynym rozwiązaniem, które może odroczyć nieuniknione, ale jest to niezwykle ryzykowna afera, która może doprowadzić do upadku Rosji – stwierdził profesor Aleander John Motyl w artykule dla Atlantic Council.

W rezultacie nie możemy wykluczyć możliwości rosyjskiej inwazji na Ukrainę na dużą skalę, zarówno ze względu na alarmująco wysoką liczbę rosyjskich wojsk i czołgów wzdłuż ukraińskiej granicy, jak i ze względu na nieprzewidywalność Putina i jego skłonność do błędów – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *