Europa umiera. Przerwano Liturgię Męki Pańskiej. Policja przegoniła wiernych [WIDEO]

Europa umiera. Przerwano Liturgię Męki Pańskiej. Policja przegoniła wiernych [WIDEO]

Do skandalicznej sytuacji doszło podczas sprawowania Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek w londyńskiej dzielnicy Balham. W czasie nabożeństwa policja brutalnie weszła do polskiego kościoła. Wierni przez groźby funkcjonariuszy musieli opuścić świątynię.

Jak podaje portal paradyzja.com, liturgia była transmitowana również w internecie. Na nagraniu jak policjant, który podszedł do mikrofonu zagroził wiernym, że „zgromadzenie jest nielegalne, a każdy kto nie opuści natychmiast kościoła naraża się na mandat lub nawet areszt”

Funkcjonariusze stwierdzili, że łamane są restrykcje epidemiczne. Zagrozili, że jeśli liturgia nie zostanie przerwana, to każdy dostanie po 200 funtów mandatu.

Polska parafia w Londynie wydała specjalny komunikat, w którym informuję, że nie rozumie tej interwencji, ponieważ wszystkie epidemiczne wymogi zostały spełnione. Dodaje, że policja znacząco przekroczyła swoje uprawnienia.

„W Wielki Piątek 02.04.2021, w czasie Liturgii Męki Pańskiej, w momencie Adoracji Krzyża, około godziny 18.00 do drzwi naszego Kościoła przyjechała policja. Nie pozwolono nam dokończyć Celebracji. Policjanci, stwierdzili, że nasze zgromadzenie liturgiczne jest niezgodne z prawem, każąc wszystkim natychmiast opuścić naszą Świątynię pod groźbą mandatu dla każdego z obecnych Parafian w wysokości £200 lub nawet aresztu. Wierni bez sprzeciwu wykonali ten nakaz.” – czytamy w oświadczeniu. 

“Uważamy, jednak, że policja przekroczyła brutalnie swoje kompetencje, wydając swój nakaz bez odpowiedniego na to powodu, gdyż wszystkie wymogi rządowe zostały dotrzymane.”

“Uważamy, że urzędnicy policji municypalnej zostali źle poinformowani odnośnie aktualnych wytycznych wobec miejsc kultu, twierdząc, że powodem ich interwencji jest nadal obowiązujący w Londynie zakaz publicznych celebracji w miejscach kultu, ze względu na wprowadzony od 4 Stycznia 2021 r. lockdown.”

Ubolewamy nad tym, że prawa wiernych zostały pokrzywdzone w tak ważnym Dniu dla każdego wierzącego, a nasz kult – sprofanowany. Poinformowaliśmy o tym incydencie przełożonych Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Poprosiliśmy władze policji o wyjaśnienie zaistniałego zdarzenia i czekamy na ich odpowiedź” – napisano w oświadczeniu.

Jednocześnie poinformowano, że mimo ataku służb na świątynie, obrzędy Poświęcenia Pokarmów Wielkanocnych, Wigilii Paschalnej, Niedzieli i Poniedziałku Wielkanocy odbędą się według podanego porządku.

Źródło: paradyzja.com

2 thoughts on “Europa umiera. Przerwano Liturgię Męki Pańskiej. Policja przegoniła wiernych [WIDEO]

  1. Czas, żeby wiernimodkuli siw w zamkniętych kościołach i w ten sposób ochronimy się bez bezprawiem.,a wszystkie partiez w wszystkich krajach tego świata rozwiązać, nie służą już nikomu, tylko sobie wzajemnie, a skoro sobie to, nie nam i nie będzie więcej sponsorować, tych, którzy są przeciwko” ludzkości “

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *