Totalna CENZURA i INWIGILACJA nadchodzi! Chcą mieć dostęp do wszystkich wiadomości internautów

Totalna CENZURA i INWIGILACJA nadchodzi! Chcą mieć dostęp do wszystkich wiadomości internautów

Władze Wielkiej Brytanii chcą wprowadzić totalną inwigilację? Otóż rozważają oni wymuszenie na Facebooku wprowadzenia tzw. tylnej furtki, która umożliwiałaby służbom specjalnym dostęp do wiadomości, również tych szyfrowanych, wysyłanych przez aplikacje Messenger, WhatsApp i Instagram! To wszytko dla naszego dobra…

O tej niebezpiecznej dla naszej wolności sytuacji pisze „The Guardian”, który przekazał, że brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych wykorzystałoby specjalne uprawnienie, jakim są „powiadomienia o możliwościach technicznych”, by zmusić platformę do opracowania systemu umożliwiającego monitorowanie konwersacji.

„Powiadomienia o zdolnościach technicznych” zostały wprowadzone w ustawie o uprawnieniach dochodzeniowych z 2016 r. regulującej uprawnienia rządu do szpiegowania i hakowania.

Wymagają one od firm telekomunikacyjnych i dostawców internetu zapewnienia służbom dostępu tzw. „tylnymi drzwiami” („backdoor”) do ich systemów. Według „Guardiana” uważa się, że do tej pory Facebook nie poddał się temu uprawnieniu władz brytyjskich.

To wszystko dla naszego dobra…

Ministerstwo spraw wewnętrznych nie potwierdziło tych informacji.  Jednak „Guardian” informuję, że produkty Facebooka mogą być wykorzystywane przez m.in. pedofilów czy terrorystów.

Podkreśla, że należy szczególnie uważać na narzędzie szyfrowania konwersacji end-to-end, czyli znikających wiadomości, w aplikacji Messenger.

„Szyfrowanie typu end-to-end stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników i społeczeństwa. Uniemożliwiłoby to dostęp do treści wiadomości i poważnie ograniczyłoby zdolność firm technologicznych do radzenia sobie z nielegalnymi treściami na ich własnych platformach, w tym z wykorzystywaniem dzieci i terroryzmem” – przekazał resort.

Zdaniem Facebooka szyfrowanie typu end-to-end jest „wiodącą technologią bezpieczeństwa wykorzystywaną przez wiele usług w celu ochrony ludzi przed włamaniem i kradzieżą ich prywatnych informacji”. I tutaj społeczny gigant, który wprost sam cenzuruję zwłaszcza prawicowe treści ma racje.

Nie możemy się godzić na to, by władza każdego z nas traktował jako pedofila, złodzieja, czy jakiegoś kryminalistę. Po otoczką walki z pedofilami rządy chcą nam odebrać resztki wolności jaką mamy w internecie.

Źródło: wp.pl

One thought on “Totalna CENZURA i INWIGILACJA nadchodzi! Chcą mieć dostęp do wszystkich wiadomości internautów

  1. No tak jak My, też chcemy mieć dostęp do wszystkich danych naszych decydentów. Rozliczenia z naszych podatków, publiczne referendum, i wspólne podejmowanie decyzji, debaty, wszystko, co dotyczy społeczeństwa, bez niego nie może być nic, wprowadzone w życie itp, itd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *