Najnowszy sondaż. PiS dalej na czele, za nim Hołownia. Solidarna Polska wchodzi do Sejmu samodzielnie!

Najnowszy sondaż. PiS dalej na czele, za nim Hołownia. Solidarna Polska wchodzi do Sejmu samodzielnie!

Według najnowszego sondażu, przeprowadzonego przez Centrum Badań Marketingowych Indicator, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, zwyciężyłoby je Prawo i Sprawiedliwość. Drugi byłby ruch poparcia Szymona Hołowni.

I tak według najnowszych badań, wynika, że na PiS zagłosowałoby 26,1 proc. wyborców. Drugie miejsce należy do Polska 2050, czyli ruchu Szymona Hołowni. Partia, której lider spotkał się w ostatnim czasie z ostrą krytyką w związku z wykorzystaniem błędu w systemie rejestracji na szczepienia, zdobyłaby 17,8 proc. respondentów. Ostatnie miejsce na podium zajmuję KO, na które chce głosować 15,9 proc. badanych.

Czwarte miejsce zajęła Lewica, którą popiera 8,2 proc. Polaków. Na jedyną prawicową partię w sejmie, Konfederacje, głosować chce 6,1 proc. badanych.

Co więcej do Sejmu weszłoby jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe. Na partię Władysława Kosiniaka-Kamysza chce głosować 5,1 proc. badanych. Progu wyborczego nie przekroczyłyby: Kukiz’15 z 1,2 proc. głosów oraz Partia Zieloni z poparciem na poziomie 0,4 proc.

Ziobro triumfuje, Gowin w panice

Centrum Badań Marketingowych Indicator zebrali także dane dotyczące poparcia dla poszczególnych partii tworzących Zjednoczoną Prawicę. Wyniki są bardzo dobre dla Solidarnej Polski, a fatalne dla Porozumienia Jarosława Gowina. Gdyby te partie poszły do wyborów samodzielnie, do Sejmu weszłoby (poza Prawem i Sprawiedliwością) tylko ugrupowanie Zbigniewa Ziobry.

Solidarna Polska uzyskałaby wynik 5,2 proc. wskazań, podczas gdy Porozumienie – jedynie 1,6 proc.

Badanie zostało przeprowadzone między 25 a 30 marca na reprezentatywnej próbie 1 000 osób.

Źródło: rp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *